Elon Musk Bot İddialarıyla İlgili Twitter’dan Kanıt Bekliyor!

Cem Yilmaz
elon musk bot i̇ddialarıyla i̇lgili twitter’dan kanıt bekliyor! elon
Bitlo

Tesla CEO’su Elon Musk hatırlanacağı üzere Twitter’ın %9.2’lik bir hissesini almayla gündeme gelmiş sonrasında yönetim kuruluna gireceği konuşulmuş sonrasında ise tamamını satın almaya karar vermişti. Bu durum kripto para dünyasında ise büyük heyecana yol açmış ve Dogecoin’de hafif yükselişler meydana gelmişti. 

Satın alım süreci son anda askıya alındı ve Elon Musk Twitter’dan kullanıcılarının %5’inden daha azının bot olduğunu kanıtlanırsa devam edebileceğini söyledi.

Twitter ile 44 milyar dolarlık bir satın alma anlaşması imzalayan Elon Musk, Twitter’dan sahte hesaplarla ilgili açıklamasına güvenmediği gerekçesiyle satın alma sürecini askıya aldığını duyurdu. Ayrıca Musk sahte hesapları tespit edebilmek için kendi ekibiyle de çalışma yapacak.

Elon Musk, Twitter tarafından kanıt sağlanmadıkça, oranın çok daha yüksek olduğuna dair kendi görüşünü yineleyerek “bu anlaşma ilerleyemez” paylaşımını yaptı.

Ayrıca Twitter’ın hisseleri, önceki gün yüzde 8’den fazla düştükten sonra New York’ta piyasa öncesi işlemlerde yüzde 3,2 oranında bir düşüş yaşadı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin, altın ve dolar fiyatlarındaki son durum 22

Bitcoin, Altın ve Dolar Fiyatlarındaki Son Durum

Sonraki Haber
japon yatırım bankası nomura’dan kripto adımı!

Japon Yatırım Bankası Nomura’dan Kripto Adımı!

İlgili Haberler