El Salvador’un Portföyü Zarar Getirdi!

İpek Kulaksız
el salvador’un portföyü zarar getirdi! el salvadorun portföyü zarar getirdi
Bitlo

El Salvador, Bitcoin’i resmi para olarak kabul eden ilk ülkedir.

Bitcoin’in (BTC) ülkede resmi para birimi olarak kabul edilmesinin ardından BTC’de yaşanan fiyat düşüşleri ülkenin portföyünde 54 milyon dolarlık zarara yol açtı. El Salvador, en son BTC alımını 19 bin dolardan gerçekleştirdi ve 80 adet aldı.

El Salvador’a 54 milyon dolarlık zarar

El Salvador’un BTC hakkında benimsediği portföyü en düşük seviyesine indi. Ülke başkanı başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’in dalgalı seyreden performansı karşısında 54 milyon dolarlık kayıp yaşadı. Bukele’nin portföyü şu anda Dolar Maliyet Ortalamasının yüzde 50 altında seyrediyor. Başkan, Bitcoin alımını genellikle dipteyken ve dibe yakınken yaptı.

Eylül ve Aralık 2021 arasında en büyük sekiz Bitcoin alımını yaptı. Ortalama Bitcoin girişi 55.000 dolar seviyesindedir. Satın alma serisi ise Bitcoin’in 30 bin doların altına gerilemesiyle son buldu. Başkan Bukele’nin uyguladığı uzun vadeli Dolar Maliyet Ortalaması stratejisi, finansal varlıklar konusunda en tutarlı yöntemlerden biri olarak kabul görüyor. Nayib Bukele ve analistler, piyasanın yüzde 70’lik düşüşünü öngöremedi ve El Salvador, Bitcoin dip seviyesindeyken, mevcut varlığının çoğunu kaybetti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
uzmanlar, ethereum merge hakkında uyardı,

Uzmanlar, Ethereum Merge Hakkında Uyardı, “Sorunlar Olabilir!”

Sonraki Haber
gamestop önemli i̇smini kaybetti! adsiz tasarim 2022 09 12t225436.954

GameStop Önemli İsmini Kaybetti!

İlgili Haberler