Eddie Yue, Kripto Gelecekte Finansal Sistemin Merkezi Olacak

Özlem Özbek
eddie yue, kripto gelecekte finansal sistemin merkezi olacak 1 8
Bitlo

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) CEO’su Eddie Yue, geçtiğimiz günlerde kripto varlıkların gelecekte finansal sistemin merkezinde önemli rol oynayacağını söyledi.

17 Temmuz günü G20 toplantılarında konuştu Yue, LUNA ve benzeri büyük yıkım olaylarının ardından bile kripto paraların ve DeFi’nin yok olmadığına değindi. Aynı zamanda kripto paraların engellenebileceğini söylerken, teknolojik değişimlerden de faydalanılması gerektiğinin altını çizdi. Yue;

Kripto para dünyasının arkasındaki teknoloji ve iş inovasyonu gelecekteki finansal sistem için önemli olabilir

Başarılı kripto protokollerinin mevcut finansal piyasaya uyum sağlamak adına değiştirilebileceğini belirtti. Bu noktada sağlıklı büyüme için kapsamlı düzenlemelerin desteklenmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Bitcoin, her portföyün parçası olabilir

Blackrock’un eski yöneticisi Edward Dowd, Yue’nin konuşmasından önce, Bitcoin’in herkesin portföyünün bir parçası olacağını söylemişti. Aynı zamanda ayı piyasası koşullarının da kripto varlıkların sonu olmadığına belirtti ve Bitcoin’in diğer kripto paralardan farklı olduğunu ve gelecekte altının da önüne geçebileceğini söyledi.

Bitcoin’i internet çağının ilk günlerinde Amazon’a benzeten Dowd, kripto para birimlerinin neredeyse tamamı tıpkı, ilk zamanlar çevrimiçi şirketlerin çoğunda olduğu gibi çökecek. Sonrasında ise Amazon gibi yükselecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sam bankman-fried, kripto endüstrisini desteklerken para kaybetmekten çekinmiyor adsiz tasarim 24

Sam Bankman-Fried, Kripto Endüstrisini Desteklerken Para Kaybetmekten Çekinmiyor

Sonraki Haber
sec, xrp sahiplerinin mahkemeye dahil olmasını i̇stemiyor 1 21

SEC, XRP Sahiplerinin Mahkemeye Dahil Olmasını İstemiyor

İlgili Haberler