East vs West

Cem Yilmaz
east vs west on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde sıradaki konuşacağımız konu East vs West. Bir önceki yazımızda Transaction Greather Than $100K indikatörü hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise dünyadaki zaman farklılıklarından dolayı dünyanın doğusu ve batısındaki işlemler üzerine konuşacağız. IntoTheBlock ekibinin hazırladığı indikatör oldukça önemlidir.

east vs west ekran resmi 2022 03 29 15.45.30

Bu ekrana gelip Transaction Demographics seçeneğine tıklamamız gereklidir. Bu ekrana nasıl gelineceği konusunda sorun yaşıyorsanız Global In/Out of the money yazısından faydalanabilirsiniz. Orada detaylı olarak açıklanmıştır.

east vs west ekran resmi 2022 03 30 15.37.07

Bu indikatör son 14 günde veya tüm zamanlarda incelediğiniz kripto paraya ilişkin gerçekleştirilen işlemlerin zamanını gösterir. UTC zaman dilimi dikkate alınır. Türkiye’deki saate göre 3 saat geride olur UTC zaman dilimi. Doğu için gece 22 ile sabah 10 arası baz alınır. Batı için ise sabah 10 gece 22 saatleri baz alınır. 

Buradaki bu farklılık bizler için neden önemli diye ele aldığımızda doğuda veya batıda olduğumuz fark etmeksizin biz uykudayken gece ani düşüşler veya yükselişler olabilir. Burada da stop loss ve alarm kurma gibi seçenekleri koyabiliriz. Böylece olası tehlike veya fırsatları kaçırmayabiliriz.

Ethereum özelinde bakıldığında yapılan işlemler neredeyse %50 batı %50 doğu oranında seyrediyor. Bu oldukça dengeli bir dağılımdır, dünyanın her yerinden Ethereum’a insanların ilgi duyduğu da söylenebilir.

East vs West indikatörünün sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir önceki indikatörümüz Transactions Greather Than $100K ilgili yazıya ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Transactions Greather Than $100K: https://www.paranfil.com/on-chain-analizi-transactions-greather-than-100k/

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
çin komünist partisi nft’lerin düzenlenmesi talebinde bulundu 12

Çin Komünist Partisi NFT’lerin Düzenlenmesi Talebinde Bulundu

Sonraki Haber
kaldıraçlı i̇şlemlerde 400 milyon dolarlık tasfiye kaldir

Kaldıraçlı İşlemlerde 400 Milyon Dolarlık Tasfiye

İlgili Haberler