DogeCoin’de Ayı Baskısı Düşüşü Devam Edecek Mi?

Özlem Özbek
dogecoin’de ayı baskısı düşüşü devam edecek mi? 7 1
Bitlo

Dogecoin piyasa değeri geçtiğimiz ay içerisinde 6 milyar dolar kadar düştü. Ayı baskısı, Dogecoin’i olumsuz etkiledi.

Dogecoin, mart ayında yaşanan piyasa krizinden ağır bir şekilde darbe aldı ve piyasa değerinde ise ani bir düşüşün yaşandı. Dogecoin ile ilgili geçtiğimiz hafta hazırlanan grafiğe göre Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz haftaya göre %4.1 düşüşle 0.079378$’dan işlem gördü. En son gerçekleşen fiyat etkinliği sonucunda 10.637.807.407 USD’lik bir piyasa değeri elde edildi. Popüler kripto para birimi mayıs ayını ise 10.637.807.407 USD’lik bir piyasa değeriyle kapatmıştı. 

Dogecoin’in değeri %35 oranında düştü

Dogecoin’in piyasadaki rakamları, bu süreç içerisinde genel olarak yaşanan düşüş piyasası sonucu olarak 9 Mayıs’dan 13 Mayıs düştü. Doge’nin bu kadar düşmesinin sebepleri ise artış gösteren faiz oranları, enflasyon ve metaller gibi daha az volatil seçeneklerin değerlendirilmesi olarak gösterilebilir. 

Mayıs ayı içerisinde Dogecoin için kapanış piyasa değeri, yine mayıs ayının açılış günü piyasa değerine göre yüzde 35 daha düşüş yaşadı. Meme coin olarak nitelendirilen Dogecoin, yaklaşık olarak 17 milyar dolarlık bir piyasa değerine karşılık gelen 991 milyon dolar kadar güçlü bir ticaret hacmine vardı.1 Mayıstan bu yana DOGE’nin piyasa değeri yüzde 37 kadar bir düşüş yaşadı. 

 

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cftc başkanı’ndan kripto paralar hakkında açıklama! öl

CFTC Başkanı’ndan Kripto Paralar Hakkında Açıklama!

Sonraki Haber
v. anantha nageswaran, kripto paraları “karayip korsanları dünyasına” benzetiyor 8

V. Anantha Nageswaran, Kripto Paraları “Karayip Korsanları Dünyasına” Benzetiyor

İlgili Haberler