Dogecoin, Elon Musk’ın Tweet’inden Sonra %8 Arttı

Özlem Özbek
dogecoin, elon musk'ın tweet'inden sonra %8 arttı 1 3
Bitlo

Elon Musk, Twitter’dan “Dogecoin’i” desteklemeye devam edeceğini duyurmasının ardından Dogecoin % 8 oranında artarak 1,083 seviyesine ulaştı.

Dogecoin, son zamanlarda hareketli geçen kripto para piyasasında, hiç de şaşırtıcı olmayan bir destekle yani Elon Musk’ın desteğiyle %8 oranında artarak 0.058 $’a yükseldi. Musk’ın “Doge veya herhangi bir konuda” attığı her tweet gündem olma özelliğine sahip. Özellikle de Dogecoin ile ilgili yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Musk, bu tweetiyle son zamanlarda stresli günler geçiren yatırımcılar için etkili oldu.

dogecoin, elon musk'ın tweet'inden sonra %8 arttı 2 1

Musk, Dogecoin tweetiyle kripto para piyasasına destek veriyor

Söz konusu destek tweeti, Musk’a gerçekten kripto paraları destekliyorsa “şaka” parasını alması gerektiğini söyleyen bir kullanıcıya yapılan alışverişin ardından geldi. CEO Musk’ın kullanıcıya verdiği “Ben” cevabıyla satın alım yaptığı düşünülüyor. Geçtiğimiz hafta Dogecoin’e vermiş olduğu destek sebebiyle 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya kalan TESLA’nın CEO’sunun kripto paralardan vazgeçmediğini anlamak mümkündür. Bu durum piyasa takipçileri, kripto para piyasasındaki güveni, kripto paralar ucuzken satın almak için ideal bir fırsat olarak değerlendiriyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kripto para dolandırıcıları, fbi ve linkedln'ı bir araya getirdi 31

Kripto Para Dolandırıcıları, FBI ve Linkedln’ı Bir Araya Getirdi

Sonraki Haber
bitcoin ve altcoinler'de son durum 3

Bitcoin ve Altcoinler’de Son Durum

İlgili Haberler