Dijital Fonlara Talep Devam Ediyor! Bitcoin ve Solana Ön Planda

Gülcan Uyanıker
dijital fonlara talep devam ediyor! bitcoin ve solana ön planda
Bitlo

Özellikle kurumsal şirketlerin tercih ettiği kripto para fonlarında bu hafta ciddi yatırım girişleri görüldü. Dijital varlık fonlarındaki giriş ve çıkışları her hafta raporlayan Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetimi şirketi CoinShares, 25 Mart’ta sona eren haftaya ilişkin önemli verileri paylaştı.

Ethereum Haftalar Sonra Pozitife Dönüyor

Bu hafta Bitcoin’e 97,8 milyon dolar girerken, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum odaklı fonlar haftalar sonra artış yaşadı. Bu hafta Ethereum fonlarına 10.2 milyon dolar girdi. Ay başından bu yana Ethereum’da fon çıkışı da bu haftaki yükselişle birlikte 28,8 milyon dolara geriledi.

Solana’ya Büyük İlgi: 87,1 Milyon Dolar

Geçen yıl yaptığı büyük fiyat hareketi ile inanılmaz bir yükseliş kaydeden Solana, kurumsal firmaların ilgisini çekmeye başlayan fonlardan biri haline geldi. 25 Mart’ta sona eren haftada Solana dijital fonları 87,1 milyon dolarlık yatırım alarak Bitcoin’den sonra 2. sıraya yerleşti. Cardano fonlarına 1,8 milyon dolar ve Polkadot fonlarına 1,2 milyon dolar giriş oldu.

Kayıtlar Avrupa’dan Geliyor

CoinShares şirketi geçen haftaki raporunda fon çıkışlarının Kuzey Amerika bölgesinden kaynaklandığını belirtmişti. Rusya-Ukrayna savaşının da fon çıkışlarında büyük etkisi olduğu yazıldı. Raporda, bu hafta para girişlerinin %76’sının Avrupa kaynaklı olduğu belirtildi. 147 milyon dolar Avrupa’dan, 45 milyon dolar Amerika’dan geldi.

Grayscale, en büyük fon yöneticisi

Dijital varlık fonlarında açık ara lider olan şirket, Grayscale olmaya devam ediyor. Toplam 57 milyar dolarlık kripto para fonu piyasasının 39 milyar doları Grayscale tarafından yönetiliyor. Belirli dönemlerde fon alım satımı açan şirkete yılbaşından bu yana herhangi bir girdi veya çıktı olmadı.

Dijital fonlar arasında en çok tercih edilen kripto para elbette Bitcoin’dir. En büyük kripto para biriminin şu anda 38 milyar dolarlık fonu bulunuyor. Ethereum da 13 milyar dolarla ikinci sırada.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
terra, 135 milyon dolarlık bitcoin aldı! terr

Terra, 135 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

Sonraki Haber
parlamentodan kapsamlı kripto para raporu!

Parlamentodan Kapsamlı Kripto Para Raporu!

İlgili Haberler