DeFi Yatırımcıları için Çapraz Zincir Takasları Özelliği Duyuruldu

Özlem Özbek
defi yatırımcıları için çapraz zincir takasları özelliği duyuruldu 5
Bitlo

Kripto para dünyası için önemli bir konumda yer alan DeFi (merkeziyetsiz finans) pek çok yeni gelişme yaşanmaya devam ediyor. Merkeziyetsiz finansa şirketleri, her geçen faydalı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında DeversiFi platformu yeni özelliği kullanıcıların beğenisine sundu.

DeversiFi, Etki Alanını Genişletiyor

DeFi yatırımcıları için DeversiFi’den yeni bir özellik kullanıma açıldı. Çapraz zincir takasları olarak aktarılan söz konusu bu özellikle platform, kullanıcıların birden fazla zincir arasında işlem yapmasına imkan tanıyor. Çok zincirli işlemlerde, kullanıcılar tokenler arasında işlem yapabilmek için gas ücreti ödeyerek birden fazla cüzdan veya köprü kurması şarttır. Konuyla ilgili olarak DeversiFi kurucusu Will Harborne, çoklu işlemleri daha kolay hale getirmek için birden fazla zinciri entegre ederek bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflediğini belirtti.

Buna ek olarak ise Harborne şunları dile getirdi;

“Bilişsel yükü ve karmaşıklığı ortadan kaldırıyoruz. Kullanıcılar, köprüleri düşünmeden diğer zincirlerdeki tokenleri satın alabilecekler.”

DeversiFi’nin şu an için aktif kullanıcı sayısı 63.000 bin şeklindedir. Zincirler arası özelliği geliştirmek için öncelikle Polygon entegre edilecek, ardından ise Avalanche, BNB Chain, Optimism ve Arbitrum’da bu konumda yerini alacak.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇slam memiş: dolar ve altın yükselmeye devam edecek mi? dolar ve altin yukselmeye devame edecek mi

İslam Memiş: Dolar ve Altın Yükselmeye Devam Edecek mi?

Sonraki Haber
metaverse’de üsküdar belediyesi’ni satın alan genç belediye’ye davet edildi dsds

Metaverse’de Üsküdar Belediyesi’ni Satın Alan Genç Belediye’ye Davet Edildi

İlgili Haberler