Coinbase, NFT Piyasasına Adım Atıyor

İlker Devrim
coinbase'in nft bekleme listesine 1 milyon başvuru
Bitlo

Coinbase, piyasa liderleri OpenSea ve kısa süre önce piyasaya sürülen FTX Solana NFT platformu ile rekabet edecek eşi olmayan token (NFT) platformunu hazırlıyor. Resmi sayfa, fazla ayrıntıya sahip değil ve kullanıcıların bir bekleme listesi aracılığıyla kayıt olmasını istiyor.

Duyuru, şirketin mevcut NFT satın alma deneyimlerinin “eksik” olabileceğini belirttiği 13 Ekim’deki bir blog yazısında yapıldı.

Kullanıcı Dostu Arayüz Oluşturulacak

Coinbase kullanıcı dostu arayüzler oluşturacağını ve “karmaşıklığı perde arkasına” koyacağını vurguladı. Eşler arası bir platform olarak tanımladığı projede yeni başlatılan parçaların ve koleksiyonların keşfedilmesine yardımcı olmak için sosyal özellikler de dahil edilecek.

Ayrıca şirket, NFT’ler için kullanıcı ilgi alanlarına ve tercihlerine dayalı bir “kişisel besleme” sunmayı da planlıyor.

NFT Hizmetinden Başlangıçta Yalnızca ABD’li Müşteriler Faydalanabilecek

Coinbase’deki NFT’ler başlangıçta yalnızca ABD müşterileri için geçerli olacak, ancak şirketin küresel olarak genişleme planları var. Ayrıca başlangıçta yalnızca Ethereum standardı ERC-721 ve ERC-1155 belirteçlerini destekleyecek,  “kısa süre sonra” ise çoklu zincir desteğini entegre edecek.

Coinbase’in açıklamasında ücretlerle ilgili herhangi bir ayrıntı yoktu ancak yeni platformun borsa kârını artırmak için tasarlanmış olması muhtemel. Ağustos ayında, Coinbase’in ikinci çeyrekte 2 milyar dolarlık rekor gelir elde ettiği ve bunun %95’inin işlem ücretlerinden elde edildiği bildiriilmişti.

Yeni teklif, TechCrunch’a göre Ağustos ayında 3.4 milyar dolarlık rekor işlem hacmine sahip piyasa lideri OpenSea’ya karşı çıkacak. Nonfungible şu anda 12 Ekim için toplam 42 milyon dolarlık günlük NFT satışı bildiriyor ve rakamlar Eylül ayındaki durgunluğun ardından tekrar tırmanıyor gibi görünüyor.

NFT Piyasası Kalabalık Bir Sahneden Farksız

Coinbase’in rakibi FTX de, bu hafta Amerikalı müşteriler için kendi NFT platformunu başlattı. Solana tabanlı platform, kullanıcıların NFT’leri basmasına, ticaretini yapmasına ve satmasına olanak tanıyacak.

Bir diğer piyasa hakimi Binance ise kendi BSC tabanlı NFT platformunu başlattı ve merkezi borsalar potansiyel kârları kaçırmak istemediğinden alan giderek daha kalabalık hale geldi.

Eylül ayının sonlarında Coinbase, Twitch oyun akış kliplerinin ticaretine odaklanan yeni bir NFT pazar yerini finanse etti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
crypto lender celsius

Crypto Lender Celsius, 400 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Sonraki Haber
ethereum

Ethereum Kaç TL? ETH Fiyat Çevirici Fiyat Grafiği

İlgili Haberler