Celsius, Para Çekim ve Transfer İşlemlerine İzin Vermiyor

Özlem Özbek
celsius, para çekim ve transfer i̇şlemlerine i̇zin vermiyor 4 1
Bitlo

Celsius, “aşırı ve zorlu piyasa koşulları” sebebiyle tüm kullanıcıları çekme, takas etme ve transfer” işlemlerini durdurdu. 

Yüksek faiz sunmayı vadeden önemli kripto para platformlarından Celsius, piyasanın düşmeye devam etmesinden dolayı ödemeleri yapmak konusunda zorlandığı iddiaları ortaya çıkmıştı. Bu dönem içerisinde sabaha karşı yapmış olduğu açıklama ile beraber çekim işlemlerinin askıya aldığının bilgisi verildi. Söz konusu bu açıklamanın ardından ise Bitcoin ve CEL’de de önemli miktarda düşüş oldu. 

Kripto para dünyasında borç ve faiz verme platformu olarak adlandırılan Celsius, hakkında pek çok olumsuz söylentinin ortaya atıldığı bu dönemde, çekimi transfer ve takas etme işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Sabaha karşı yapılan açıklamanın ardından kripto para piyasasında önemli düşüş yaşandı. Öyle ki Bitcoin 25 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Celsius hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise, kullanıcıların fonlarını ödemesi için yalnızca birkaç haftalık fonunun kaldığıdır. 

Sert Piyasa Koşulları Sebebiyle

Celsius konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu şekilde bir adım atma sebepleri arasında, sert piyasa koşullarını göstererek, topluluğun ve kullanıcıların faydasına hareket etmenin önceliğine değindi ve şu şekilde açıkladı;

“Piyasa koşullarından ötürü Celsius, hesaplar arasındaki tüm transfer, takas ve çekim işlemlerini durdurmuştur. Topluluğun faydasına davranmak Celsius’un birinci önceliğidir. Bu adımı Celsius’un ilerleyen dönemde zorunluluklarını daha iyi şekilde yerine getirmesi amacıyla atıyoruz. Operasyonlarımız devam etmektedir. Toplulukla bilgi paylaşımı da sürecektir”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin kurucu ortağı açıkladı! kripto dünyası dolandırıcılığı kolaylaştırıyor mu?

Dogecoin Kurucu Ortağı Açıkladı! Kripto Dünyası Dolandırıcılığı Kolaylaştırıyor mu?

Sonraki Haber
bitcoin neden düşüşe geçti? 5

Bitcoin Neden Düşüşe Geçti?

İlgili Haberler