Celsius Ağı AMA’ları ve Twitter Alanlarını Askıya Alıyor

Özlem Özbek
celsius ağı ama'ları ve twitter alanlarını askıya alıyor 6 3
Bitlo

Kripto dünyası Celsius Network’ten para çekme işlemlerini durdurmasının ardından bir çözüm beklerken, AMA ve Twitter Alanlarında da duraklatma başlıyor. 

Celsius bünyesinde yer alan ekip, pek çok hizmetin yanı sıra para çekme işlemlerini durdurmasından bir hafta sonra, AMA’lar da dahil olmak üzere bazı çevrimiçi katılım programlarını da askıya aldı. Bununla beraber proje, süregelen sorunları çözebilmek için düzenleyiciler ile ortak bir şekilde ilerleme sözünü verdi.

Çözüm süreci zaman alacak

Celsius tarafından aktarılan son bilgilere göre ekibin likiditeyi ve genel operasyonları dengede tutmak adına planladığı hedefin son yedi gün içerisinde tutmadığını gösteriyor. Bu sürecin zaman alacağı yönünde uyarı yapıldı.  Celsius aynı zamanda “çözüm bulmak konusundaki kararlığı ile ilgili düzenleyiciler ve yetkililer ile ortak bir şekilde çalışacak. Celsius arkasındaki ekip, yapılması gereken çalışmalara daha fazla odaklanabilmek için Twitter Spaces ve AMA’ları duraklattığını belirtti.

celsius ağı ama'ları ve twitter alanlarını askıya alıyor 8 3

Kurucu ve CEO Alex Mashinsky’nin sözlerine bir kez daha değinen bu yeni gönderi, bir haftadır paralarını çekemeyen tüm müşteriler için bir çözüm bulmak adına “24 saat çalışmaya devam ettiklerini” doğruladı. Konuyla ilgili Celsius’un açıklamaları, BnkToTheFuture’ın CEO’su Simon Dixon’ın (projenin baş yatırımcısı) çözüm önermesinden sadece bir kaç gün sonra yapıldı.

“Bunun ancak 9 ay içinde çözülen ve mevduat sahipleri için çok iyi sonuç veren Bitfinex ile yaptığımız gibi finansal inovasyon kullanan bir çözümle çözülebileceğine inanıyorum.” Dixon, geleneksel finansın “Santigrat için zamanında bir çözüme sahip olmayacağını” belirtmesinin ardından söyledi. 

Bu durum, Celsius’un sahip olduğu çok az seçeneklerden biri olabilir, çünkü geçen haftanın son günlerinde halihazırda bulunan yatırımcıların platformu kurtarmak için herhangi bir planlarının olmadığı iddiası söz konusu oldu. geçtiğimiz pazartesi günü aktarıldığı üzere, para çekme işlemleri de dahil tüm hizmetler durduruldu, fakat sadece 300 milyon doların üzerinde dijital varlığı FTX’e herhangi bir neden belirtmeden aktardı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gram gold (altın) token (gramg) nedir?

Gram Gold (Altın) Token (GRAMG) Nedir?

Sonraki Haber
cloudflare kesintisi kripto borsasını etkiliyor 9 4

Cloudflare Kesintisi Kripto Borsasını Etkiliyor

İlgili Haberler