Celcius Dava ile Karşı Karşıya!

Cem Yilmaz
celcius dava ile karşı karşıya! adsiz tasarim 2022 09 02t020740.918
Bitlo

Kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşle İflasını açıklayan kripto kredi platformu Celsius, müşterileri tarafından açılan yeni bir davayla karşı karşıya.

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius, müşterilerin varlıklarını kurtarmak için harekete geçmesiyle yeni yasal sorunlarla karşılaşmaya başladı.

Celsius Network’de hesapları bulunan 64 kişilik grup, varlıklarını geri almak için ABD Güney New York İflas Mahkemesi’ne şikayette bulundu.

Mahkeme belgelerine göre, alacaklılar Celsius tarafından tutulan 22,5 milyon dolardan fazla kripto varlığını kurtarmaya çalışıyor. Alacaklıları iflas odaklı hukuk firması Togut, Segal & Segal temsil etmektedir.

Celcius konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Celsius, sizin tarafınızdan talimat verilmedikçe veya geçerli bir mahkeme emri, yetkili düzenleyici kurum, devlet kurumu veya geçerli yasa tarafından talep edilmedikçe, saklama cüzdanında tutulan dijital varlıkları devretmeyecek, satmayacak, ödünç vermeyecek veya yeniden ipotek etmeyecek.

Celsius’un bu yıl boğuştuğu bir başka şey, kullanıcıların Celsius sisteminde kalan paraları almak için açtığı dava oldu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇sviçre merkezli banka, decentraland’da merkez açıyor! adsiz tasarim 2022 09 02t005801.288

İsviçre Merkezli Banka, Decentraland’da Merkez Açıyor!

Sonraki Haber
taraftar tokenleri türk futbol kulüplerine ne kadar kazandırdı? adsiz tasarim 2022 09 02t030519.725

Taraftar Tokenleri Türk Futbol Kulüplerine Ne Kadar Kazandırdı?

İlgili Haberler