Cash App’ten Hızlı Ve Güvenilir BTC Transferi

Gülcan Uyanıker
cash app’ten hızlı ve güvenilir btc transferi
Bitlo

Popüler bir mobil ödeme hizmeti olan Cash App, geliştirilen bir güncellemenin parçası olarak Bitcoin Lightning Network’ü entegre edip ve Katman 2 teknolojisini kullanarak daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin (BTC) transferlerini mümkün kıldı.

Cash App, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından ortaklaşa kurulan FinTech şirketi Block’a (eski adıyla Square) aittir. 

Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin ölçeklenebilirlik sorununu iyileştirecek ve işlem ücretlerini düşürürken işlem hızını artıracaktır.

Geçen ay Dorsey, Square’in bir yan kuruluşu olan Spiral tarafından geliştirilen ve Bitcoin ekosistemini geliştirmeye odaklanan bir hizmet olan Lightning Development Kit (LDK) ile bir videoda göründü. LDK, geliştiricilerin Lightning protokolünü Bitcoin cüzdanlarına ve ilgili hizmetlere entegre etmesine izin verecek.

Dorsey, Twitter’dan ayrılmadan önce Katman 2 protokolünü Twitter ve Blue Sky’da yeni başlatılan çip hizmetlerine entegre etmekle ilgili çalışmalar başlattı.

Business of Apps’ın en son verilerine göre, cash-up’ların Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta 36 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cardano kurucusu, bitcoin’in rezerv para olacağından şüphe duyuyor

Coinbase Para Çekme Sorununu Düzeltince Cardano %7 Arttı

Sonraki Haber
shiba inu robinhood haberinin ardından yükselişe geçti

Shiba Inu Robinhood Haberinin Ardından Yükselişe Geçti

İlgili Haberler