Bu Hafta Gerçekleşecek Önemli Olaylar!

Özlem Özbek
bu hafta gerçekleşecek önemli olaylar! 27
Bitlo

Temmuz ayın son haftasında kripto para piyasaları için önemli gelişmeler yaşanacak. Bitcoin(BTC) fiyatında değişiklikler olabilir.

BTC, uzun süreli bir düşüşün ardından geçtiğimiz hafta toparlanma sürecine girmiş ve yatırımcıları heyecanlandırmıştı. Şimdi ise 20.000 doların üzerinde tutunmaya çalışan BTC, bu hafta etkilenecek önemli gelişmeler ile karşı karşıya kalacak. 25 Temmuz’u takip eden günlerde, FED’in yeni faiz kararı ve ABD’nin büyük teknoloji şirketlerinin bilançoları açıklanacak. Bunun yanı sıra uzun zamandır heyecanla beklenen Blockchain Economy Istanbul konferansı gerçekleşecek.

FED kararı merakla bekleniyor

Öncelikle BTC olmak üzere pek çok kripto para fiyatlarını yakından ilgilendiren çeşitli gelişmelerin yaşanacağı bu hafta içerisinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz artırımı kararı açıklanacak. Açıklamalar, Çarşamba akşamı TSİ 21’de gerçekleşecek. Kararın açıklanmasından sonra başkan Powell’ın açıklamaları önemle takip edilecektir. Haziran ayında FED faiz kararı 75 baz puan şeklinde açıklanmıştı. Temmuz faiz oranının yine 75 baz puan olması bekleniyor ancak 100 baz puanda beklentiler arasındadır.

bu hafta gerçekleşecek önemli olaylar! adsiz tasarim 30

ABD’nin büyük şirketlerinin bilançoları açıklanacak

Bir diğer yandan ise geçtiğimiz hafta Tesla ve Twitter gibi dev isimlerin yıllık çeyrek bilançolarını açıklamalarının ardından bu hafta da yine ABD ve dünya liderlerinin çeyrek raporları aktarılacak. Pazartesi günü Microsoft ve Alphabet, Salı günü Visa, Çarşamba Meta ve Perşembe Apple, Amazon ve Intel’in çeyrek rakamları öğrenilmiş olacak.

Heyecanla beklenen Blockchain Economy Istanbul başlıyor

Tüm bunların yanı sıra İstanbul’da önemli bir kripto para konferansı yapılacak. Blockchain Economy Istanbul, Çarşamba ve Perşembe günleri Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de yüzlerce katılımcı ve çok önemli konuklara ev sahipliği yapacak.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tokyo üniversitesi metaverse kursları için hazırlıklara başladı 21 1

Tokyo Üniversitesi Metaverse Kursları için Hazırlıklara Başladı

Sonraki Haber
teddy yatırımcıları rug pull şokuyla karşı karşıya kaldı 29

TEDDY Yatırımcıları Rug Pull Şokuyla Karşı Karşıya Kaldı

İlgili Haberler