Borsalardan 4.3 Milyar Dolarlık Bitcoin Çekildi

Cem Yilmaz
borsalardan 4.3 milyar dolarlık bitcoin çekildi nm
Bitlo

En son Glassnode verilerine göre, traderlar ve yatırımcılar tarafından borsalardan 4.3 milyar dolarlık Bitcoin çekildi.

2021’in sonlarından itibaren traderlar ve yatırımcılar, merkezi borsalara olan güvenin önemli ölçüde düşmesi ve piyasanın yavaş yavaş akümülasyon aşamasına girmesi nedeniyle aktif olarak borsalardan yatırımlarını uzaklaştırır hale geldiler.

Kasım ayının başında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri değerinin neredeyse %40’ını kaybetti. Bitcoin balinaları, merkezi borsalarda yeni kripto paralar satın alarak ve onları izlenemeyen cüzdanlarına taşıyarak cüzdanlarında yeni kripto paralar biriktirmeye başladılar.

Cüzdanlara çekilen Bitcoinler dolaşımdaki arzı düşürdüğü için perakende veya kurumsal yatırımcılardan güçlü bir talep gelmesi durumunda gelecekte arz şokunun kurbanı olabilir.

Büyük borsa çıkışlarını körükleyen bir başka neden, Kraken ve hatta Binance gibi büyük borsalardaki bir dizi sınırlama ve hesap yasaklarına bağlıdır.

Büyük yatırımcılar kripto para borsaları yerine cüzdanları tercih ederken, daha küçük piyasa katılımcıları fonlarını üçüncü şahısların yaptırımlarından veya düzenlemelerinden kaçınabilecek merkeziyetsiz finans platformlarına taşıyor.

Bitcoin fiyatındaki son yükselişler ise yatayda seyretmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı esnada Bitcoin (BTC) %0.10 düşüşle 46.148 $’dan işlem görüyor. Son 1 haftada ise BTC %2.45’lik bir düşüş yaşamaktadır.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elon musk twitter'ın %9,2'sini satın aldı

Elon Musk Twitter’ın %9,2’sini Satın Aldı

Sonraki Haber
raoul pal solana’yı yorumladı! ekosistem gelişecek

Raoul Pal Solana’yı Yorumladı! Ekosistem Gelişecek

İlgili Haberler