Blockchain Teknolojisi, Hindistan Maharashtra Eyaleti’de Kullanılmaya Başlıyor

İpek Kulaksız
blockchain teknolojisi, hindistan maharashtra eyaleti'de kullanılmaya başlıyor blockchain teknolojisi hindistan maharashtra eyaletide kullanilacak
Bitlo

Kripto sektörünün gelişmesiyle beraber blockchain teknolojisi, gelişim konusunda ivme kazandı.

Gelişimini hızla sürdüren blockchain teknolojisi pek çok ülkenin dikkatini çekmeye devam ederken, bu konuda çalışmalar da hızlandı. Hindistan’ın Maharashtra eyaleti, tüketicinin güvenini ve gayrimenkul elektronik kayıt kullanımı artırmak için blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı.

Maharashtra, blockchain kullanımını onayladı

Mumbai’de düzenlenen bir basın toplantısına katılan Hindistan’ın Tescil ve Pul Departmanı Genel Müfettişi Shravan Hardikar, orijinal anlaşma belgelerinin tekrarlanmasının önüne geçmek için blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı. Shravan Hardikar, blockchain teknolojisi hakkında şunları aktardı:

“Blockchain pilot uygulaması, Hindistan Bankacılar Birliği de dahil olmak üzere bankalar ve diğer ipotek şirketleri ile şimdiden başlatıldı. Çevrimiçi belgelerin kaşe ve imzaları olmadığı, bunları orijinal belge olarak nasıl tanımlayabilecekleri soruları gündeme geldiğinden e-kayıt belgelerinden haberdar ediliyorlar.”

Shravan Hardikar konuşmasında şunların altını çizdi:

“Bunun için ikinci aşamada, bankacıların sisteme girip eşleştirebilecekleri bu tescilli mülkiyet belgelerine benzersiz bir numaramız olacak. Eşleşmiyorsa, belge üzerinde oynanmış demektir.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ayı sezonunu fırsata çevirenler kimler? bitcoin ayi sezonunu firsata cevirenler kimler

Bitcoin Ayı Sezonunu Fırsata Çevirenler Kimler?

Sonraki Haber
bitloya social trading özelliği geliyor

Bitlo’ya Social Trading Özelliği Geliyor!

İlgili Haberler