Blockchain.com, 5.2 Milyar Dolar ile 300 Yüz Milyon Dolar Arttı

Finansman turu, geçen ay 120 milyon dolarlık bir artışı takip ediyor.

Kısaca

  • Cüzdan sağlayıcısı ve kripto borsası Blockchain.com, 300 milyon dolarlık C serisi finansman turu topladı.
  • 120 milyon dolarlık artıştan sadece 1 ay sonra geliyor.

Kripto hizmetleri şirketi Blockchain.com’un Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre C serisi finansmanda 300 milyon dolar toplandı.

Finansman turu, Lightspeed Venture Partners ve VY Capital ile birlikte Yuri Milner DST Global tarafından yönetildi.

Blockchain.com’un duyurusu, geçen ay şirketin “stratejik büyüme turu” olarak adlandırdığı 120 milyon dolarlık artıştan hemen sonra geldi. O sırada Fortune, şirketin 3 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi .

Şimdi, Blockchain.com 5,2 milyar dolarlık para sonrası değerlendirme yapıyor.

Şirket, bunun “son derece kârlı” olduğunu ve satın almaların yolda olabileceğini söylüyor.

“Blockchain.com CEO sektöründeki en önemli bilançolarla müşterilerimize sunduğumuz ürün ağını genişleterek Uluslararası ekibimizi büyütmeyi ve ayrıca şirkete eklenen yeni ürünlerle beraber oluşacak farklı fikirlerin ve birleşmelerin fırsata dönüşmesini hedefliyoruz.” Peter Smith

Ürünleri arasında Bitcoin cüzdanlarının yanı sıra bir kripto değişimi ve blok zinciri analiz sitesi yer alıyor. Blockchain.com , 31 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcının lansmanını yaptı ve sürümde “yalnızca son 12 ayda aktif kullanıcı sayısında 3 kat artış” gördüğünü söyledi.

Borsadaki ücretler, daha büyük likidite sağlayıcıları için daha düşük oranlarla sıralanır. Blockchain.com ayrıca en aktif piyasa yapıcıları için “özelleştirilmiş ücret düzenlemeleri” sunmaktadır. Borsanın son 24 saatteki işlem hacmi 38 milyon dolar civarındaydı; aynı pencerede Binance ve Coinbase sırasıyla 24 milyar dolar ve 2 milyar doları gördü.

Blockchain, şirketin gelişmekte olduğuna dair bir başka işaret olarak, geçtiğimiz günlerde Başkan Obama’nın ilk döneminde operasyonlardan sorumlu Beyaz Saray genelkurmay başkan yardımcısı Jim Messina’yı yönetim kuruluna ekledi .

Bir Cevap Yazın