Bitcoin’in Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Olur mu?

Bitcoin-Piyasa-Degeri-1-Trilyon-Dolar-Olur-mu-btc

Blockstream genel müdürü Adam Back Bitcoin’in piyasa değerinin 2025’ten önce 1 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağını iddia etti. 

Back bazılarınca aşırı iyimser bulunan bu tahminde bulunmakla yetinmedi ve 1 trilyon doların mutevazı bir tahmin olduğunu ekleyerek, bu piyasa değerinin 24 ay içinde yakalanabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Adam Back görüşlerini 5 Ekim’deki tahiminini ARK isimli bir yatırım şirketinin Bitcoin’in piyasa değerinin 2025 – 2030 yılları arasında 1 trilyon doları bulacağı şeklindeki analizine cevaben açıklamıştı. 

ARK, Tesla hisseleriyle ilgili yaptığı öngörülerle biliniyor. Tesla hisseleri 2020 yılı içinde ciddi şekilde yükselişe geçmişti.

Şu an itibarı ile 198 milyar dolar dolaylarında olan Bitcoin’in piyasa değerinin Back’in öngörüsünün gerçekleşebilmesi için %400’lük ciddi bir sıçrama yaşaması gerekiyor. Bitcoin’in piyasa değerinin 1 tirilyon dolar olması, 50 bin dolardan fiyatlanması demek oluyor.

Bu Öngörü Gerçekçi mi?

Bitcoin’in fiyatı ve piyasa değerine ilişkin yıllardır her gün çok sayıda beklenti yayınlandığı, bu beklentilerin büyük çoğunluğunun gerçekleşmediğini akılda tutmak gerekiyor. Zira 2017 yılında Bitcoin’in piyasa değerinin 1 trilyon doları geçeceği şeklindeki birçok analiz şu ana kadar çuvallamış bulunuyor. 

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın