Bitcoin’den 2020 Yılına Ait Bir Rekor Daha

bitcoinden-2020-yilina-ait-bir-rekor-daha

Mevcut piyasa değeri ve bilinirliği olarak en büyük kripto para olan Bitcoin, bugün itibariyle 16 bin 662 dolar seviyesine ulaşarak 2020 yılında ulaştığı en yüksek seviyeyi görmüş oldu ve yeni bir rekora daha imza attı.

Bitcoin geçtiğimiz Cuma günü ise 16 bin 494 dolar seviyeleri ile yeni bir rekor kırmıştı. 

Bitcoin’de yaşanan bu fiyat artışı ve her geçen gün kırdığı yeni rekorlar Bitcoin’in diğer kripto paralara oranla daha baskın olmasını sağladı. CoinMarketCap verileri, bu baskınlık oranını analiz ederek yüzde 65’i geçtiğini belirtti. 

TSİ 12:00 itibariyle rekorunu tazeleyerek 16880 dolara ulaştı.

Amerikalı finansçı Anthony Scaramucci

Küresel yatırım şirketi SkyBridge Capital , Bitcoin’e hazırlanıyor

Bitcoin’in yükselişini sürdürdüğü 2020 yılı pek çok yatırımcı için gözde olmaya başladı ve bugün Amerikalı finansçı Anthony Scaramucci’nin kurmuş olduğu ünlü yatırım şirketi SkyBridge Capital Bitcoin ve çeşitli dijital varlıklara yatırım yapmak için hazırlık yaptığını açıkladı.

Şirketin “Fonların fonu” olarak bilinen milyar dolarlık yatırım fonu dijital varlıklara yatırılabileceği belirtildi. Bu fonunun tümünü Bitcoin için hazırlamadığını belirten şirket çeşitli dijital varlıklara da yatırım yapacaklarını açıkladı.

127 bin TL’yi geride bırakan Bitcoin, yerli piyasalardaki hareketliliğini sürdürmektedir.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın