Bitcoin ve Ethereum Haftaya Nasıl Başladı!

İpek Kulaksız
bitcoin ve ethereum haftaya nasıl başladı! bitcoin ve ethereum haftaya nasil başladi
Bitlo

Kripto para piyasaları son günlerde uzun zamandır görülmeyen bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), FED Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı konuşmanın ardından hızla 20 bin doların altına gerilerken altcoinlerde bu durumdan etkilendi. Özellikle Bitcoin, Ethereum (ETH), XRP, Cardano (ADA), Solana ve meme coin Dogecoin (DOGE) gibi daha pek kripto parada önemli düşüşler yaşandı.

bitcoin ve ethereum haftaya nasıl başladı! bitcoin ve ethereum haftaya nasil başladi1

Konuyla ilgili aktarılan verilere göre BTC, 13 Temmuz günü 19.323 dolara gerilemesinin ardından ilk kez pazar akşamı 19.617 seviyesine geriledi. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 21.743 dolar seviyesine çıktığında yatırımcılar yukarı yönlü ivme kazanma ihtimaline karşı heyecanlanmıştı. Ancak tam tersi yaşandı ve rakamlar aşağı yönde hareket etti.

Bunun yanı sıra Ethereum’da 26 Temmuz’dan bu yana görülmeyen seviyelerden 1.431 dolara kadar geriledi. Popüler meme coin ise düşüşten etkilenerek 0.06154 dolara geriledi. Piyasasnın önemli altcoinleri de durumdan etkilenerek gerilemeye başladı.

Yazının hazırlandığı dakikalarda BTC 19,813 dolar, ETH 1,447 dolar, XRP 0.32, Cardano 0.42 ve Solana ise 30.33 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu yakım oranı düşüyor!

Shiba Inu Yakım Oranı Düşüyor!

Sonraki Haber
dogecoin (doge) balinaların radarında! dogecoin balinalarin radarinda

Dogecoin (DOGE) Balinaların Radarında!

İlgili Haberler