Bitcoin Tekrardan 41.000 Dolar! Yükseliş Devam Edecek mi?

Avatar
bitcoin tekrardan 41.000 dolar! yükseliş devam edecek mi? btc 6
Bitlo

Yaşanan jeopolitik gelişmeler ve riskli varlıklara olan talebin bir miktar azalması ile altın tarafında talep artışı yaşanmasına paralel olarak kripto para piyasası geçtiğimiz hafta dalgalı bir hareketlilik yaşadı. Endeksler tarafında da sert düşüşlerin gerçekleştiği hafta da Bitcoin’in gecikmeli olarak çok sert aşağı yönlü tepki vermediğini görmüş olduk.

Günümüzdeki güncel ekonomik ve jeopolitik gelişmelerin kripto para piyasasına da fiyat olarak doğrudan etki ettiği bir dönemden geçiyoruz. Tüm bu gelişmelerin ışığında Bitcoin’in bu sefer kendi dinamikleri ile endekslerden bağımsız olarak bir yükseliş içerisinde olduğu görüntüleniyor. 

bitcoin tekrardan 41.000 dolar! yükseliş devam edecek mi? bitcoin 3

Günlük grafik üzerinden bakıldığında 39.338 dolar direnci yukarı yönlü kırıldı. Bu seviyenin üzerindeki kapanışların devam etmesi durumunda yukarı yönlü hareketliliğin güç kazanması beklenebilir. Yukarı yönlü hareketliliğin devamı için 41.800 seviyelerine denk gelen yükseliş trendinin destek çizgisinin yukarı yönlü kırılımı önemlidir. Bu seviyenin yukarı yönlü kırılması ve seviye üzerindeki kapanışların devam etmesi durumunda sıradaki hedef direnç seviyesi 44.000 dolar seviyesi olabilir. 41.800 dolar seviyesi üzerindeki kapanışların devamı yükseliş trendinin de devam etmesini sağalayabilir.

41.800 dolar seviyesinden aşağı yönlü bir geri dönüş gerçekleşmesi durumunda ise sırasıyla 39.338 dolar ve 36.880 dolar destek seviyeleri test edilebilir. 

MACD indikatöründe MACD çizgisi sinyal çizgisini yukarı yönlü kesmek üzere olup, kesişimin gerçekleşmesi ve histogramın yukarı yönlü genişlemesi durumunda yukarı yönlü hareket ivme kazanabilir. RSI tarafında da aşağı yönlü trend kırılmış olup, RSI tarafındaki yukarı yönlü hareketlilik yükseliş trendinin devamı için önemli olabilir. 

Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

 

Total
1
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bank of america raporu yayımlandı: kripto’da düşüş devam edecek mi?

Bank of America Raporu Yayımlandı: Kripto’da Düşüş Devam Edecek mi?

Sonraki Haber
se, yasalara uymayan kripto şirketlerine savaş başlatıyor!

SEC, Yasalara Uymayan Kripto Şirketlerine Savaş Başlatıyor!

İlgili Haberler