Bitcoin SEC’den, Pazar Umutsuzluğuna Bir Çare Bekliyor

sec etf onay bitcoin haber news

Think Markets UK’nin baş pazar analisti Naeem Aslam, Bitcoin‘in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir fiyat artışını canlandırma ve hayata geçirmesi için bir lütufa ihtiyacı olduğunu belirtti.

Aslam’a göre, ABD pazarlarında akredite yatırımcılara ve bireysel yatırımcılara kripto para yatırımlarına izin verecek olan ilk Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), kripto para piyasasını yeniden canlandırmada önemli bir faktör olabilir.

“Bitcoin bir düzenlemeye ihtiyaç duyuyor ve sadece para için bir çalışma fiyatları canlandırabilir. Bence (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) Bitcoin ETF [borsada işlem gören fon] hakkında bir kamuoyu arayışının olumlu bir işaret olduğunu düşünüyorum, belki de kamuoyuna saygı duymak ve en önemlisi doğru manzarayı görmek istiyor. ” açıklamasında bulundu Aslam.

SEC, Yeterli Talep Olursa ETF’yi Onaylayacak

Bitcoin’in 6,600 dolardan 6,250 dolara düşmesi ve kısa vadedeki düşüşünün keskinliği göz önüne alındığında, dominant kripto para biriminin gelecek hafta ve aylarda umut vadeden yükselişe geçecek güçlü bir katalizöre ihtiyacı olacaktır.

ETF’nin SEC tarafından onaylanması, BTC’nin 7.000 dolar, 8.000 dolar ve 9.000 dolardan daha yüksek direnç seviyelerini geri kazanmasını ve test etmesini sağlayabilecek bir katalizörse, BTC 2018 sonuna kadar olumlu bir fiyat hareketini görmeyecektir çünkü nihai olarak VanEck ve Cboe Bitcoin ETF’lerinin son başvuru tarihleri 2019’un başlarında.

VanEck ve Cboe Bitcoin ETF’lerinin, iki kurumun ABD’nin geleneksel finans sektöründe gösterdiği uzun yıllardan beri SEC tarafından onaylanacak ilk ETF olma olasılığının yüksek olduğu söyleniyor.

Aslam, SEC’in, ortaya çıkan varlık sınıfı etrafında bir ETF’nin onaylanmasını haklı çıkaracak kadar güçlü olması durumunda SEC tarafından belirlenen şartları yerine getiren bir Bitcoin ETF’yi reddetme olasılığının olmadığını açıkladı.

Aslam, “Kamu yararı, desteğin ETF lehine olduğunu gösteriyorsa, bölümün kendi kriterlerini karşılayan gerçek bir başvuruyu reddetmesi pek olası değildir” dedi.

Bu nedenle, Kobre & Kim LLP’de hükümet icra savunması ve menkul kıymetler dava avukatlarından biri olan Jake Chervinsky, kripto para piyasasında yatırımcıları ABD’de yapılan Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için SEC’e yorum göndermelerini teşvik etti.

ETF’lere Daha İyi Alternatifler

Hali hazırda, kripto para değişimi piyasasının büyük bir çoğunluğu, Bitcoin ETF’lerine varlığın fiyatına benzer bir etkisi olabilecek çeşitli alternatifler konusunda iyimserler.

Tüketici ve kurumların kripto paraları sorunsuz bir şekilde satın almasını, satmasını, depolamasını ve harcamasını sağlamak için tasarlanan düzenlenmiş bir dijital varlık platformu olan NYSE ve ICE’nin Bakkt, geleneksel finans sektöründe hem kurumsal yatırımcılara hem de perakendecilere hizmet verecek.

Coinbase, BitGo ve büyük finans kurumları da, kurumlardan gelen talebi daha da kolaylaştırmak için kripto saklama çözümleri sunmaya başladı.

Bir sonraki Bitcoin fiyat artışının katalizörü, ilk BTC ETF’nin veya pazardaki kurumsal yatırımcıların akışının onaylanması olabilir. Her iki durumda da, kripto para piyasasının eski seviyesine geri dönmek için güçlü bir motivasyona ihtiyacı vardır.

Bir Cevap Yazın