Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Likidite Oranları Düşüyor mu?

Cem Yilmaz
bitcoin madencilik şirketlerinin likidite oranları düşüyor mu? adsiz tasarim 2022 09 08t005723.845
Bitlo

Arcane Research uzmanları tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in düşen fiyatı, artan elektrik maliyetleri ve madencilik zorluğu nedeniyle halka açık madencilik şirketlerinin kötü günler geçirdiği ortaya çıktı.

Arcane Research analistlerine göre madencilerin finansal bir şekilde istikrarlarını korumasının en önemli nedeni olarak biriktirdikleri kripto paralar ve fiat para olduğunu düşünülüyor.

Arcane Research yaptığı araştırmada madencilerin ekipman tedariği ve diğer masrafları ödemek için Haziran ve Temmuz aylarında ellerinde tuttukları önemli miktarda Bitcoin’i sattıklarını vurguladı.

Yapılan araştırmada, halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinin 31 Mart ve şu anda likidite oranlarını da karşılaştırdı.

bitcoin madencilik şirketlerinin likidite oranları düşüyor mu? wl

Grafiğe göre 8 madencilik şirketinin 6’sının likidite oranlarının düştüğünü söylemek mümkün. En büyük düşüş ise Marathon’da yaşandı.

Stronghold, sadece 0,3’lük bir likidite oranının altını çizerken negatif işletme sermayesine sahiptir. Ayrıca şirketin düzelmediği takdirde önümüzdeki aylarda ayakta kalmasının zor olacağı da bildirildi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
musk ile twitter arasında olan davada ertelenme talebi reddedildi adsiz tasarim 2022 09 08t000042.882

Musk ile Twitter Arasında Olan Davada Ertelenme Talebi Reddedildi

Sonraki Haber
fed yetkilisi kripto denetimleri hakkında konuştu! adsiz tasarim 2022 09 08t014933.548

FED Yetkilisi Kripto Denetimleri Hakkında Konuştu!

İlgili Haberler