Bitcoin Madenciliği Şirketi Hut 8, Bitcoinlerini Satmıyor!

Cem Yilmaz
bitcoin madenciliği şirketi hut 8, bitcoinlerini satmıyor! adsiz tasarim 79
Bitlo

Kanadalı Bitcoin madenciliği şirketi Hut 8 Mining, Bitcoin’de yaşanan büyük düşüşlere rağmen Bitcoin satmadı ve HODL ederek uzun vadeli stratejisiyle kazançlarını artırdı. 

Kripto piyasasında yaşanan düşüşler, artan ekipman fiyatları ve elektrik maliyetleri, ödenmesi gereken krediler bu süreçte madencilik şirketlerini olumsuz etkiledi. Uzun vadede sürdürdüğü HODL stratejisiyle bu durumu geride bırakan Bitcoin madencilik şirketi Hut 8 Mining, Temmuz ayında rezervlerini genişletti.

Bu süreçte HODL stratejisine sadık kalan Hut 8 Mining, satmayarak bu süreçte rakiplerinin önüne geçti. 

Şirket, Temmuz ayında günlük 10.61 Bitcoin üreterek ay sonunda 330 Bitcoin daha rezervine ekledi. Böyle şirketin toplam rezervi 7.736’ya ulaştı.

Nasdaq ve Toronto borsalarında işlem gören Hut 8, sektör verilerine göre halka açık şirketler arasında en büyük Bitcoin sahiplerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bitcoin başına ortalama gelir bir önceki yılın ortalamasının dört katı olduğu için madencilik 2021’de oldukça kazançlı bir iş olarak görülüyordu. 2022’de Bitcoin fiyatlarının düşmesiyle madenciler düşük piyasa ortamına satış yapmak zorunda kaldı.

Core Scientific, Argo Blockchain ve Riot Blockchain gibi diğer Bitcoin madencileri, ayı piyasası sırasında BTC varlıklarını azalttı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin madenciliği yapılabilecek en ucuz ülkeler! adsiz tasarim 78

Bitcoin Madenciliği Yapılabilecek En Ucuz Ülkeler!

Sonraki Haber
balinalar yüklü miktarda bu altcoini satın aldılar! adsiz tasarim 80

Balinalar Yüklü Miktarda Bu Altcoini Satın Aldılar!

İlgili Haberler