Bitcoin Karar Aşamasında! Fiyat Hangi Yöne Kırılacak?

Anıl Demir
bitcoin fiyat analizi
Bitlo

Bitcoin geçtiğimiz günü %0,28 artışla 53.947 dolar seviyesinden kapattı. Bugün ise 54.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Dün 56 bin doların üzerine çıkan Bitcoin gün kapanışına doğru bir geri çekilme yaşadı. Son 2 gündür yükselişine ara veren BTC’nin günlük grafiğinde MACD histogramlarının 2 gündür azaldığını görüyoruz. Bu durum anlamlı bir düzeltme yaşanabileceğini gösteriyor.

4 saatlik grafiğe baktığımızda MACD’de 2 gün önce gelen sat sinyalinin devam ettiğini ancak son 2 periyotta MACD histogramlarının artış gösterdiğini görüyoruz. Bu durum fiyatın iyice sıkıştığını ve kısa vadede aşağı veya yukarı yönlü anlamlı bir hareket olacağını gösteriyor. Yukarı yönlü bir hareketin yaşanması durumunda 57.214 doların üzerinde 4 saatlik kapanışlar görülürse artık yakın zamanda tüm zamanların en yüksek fiyatı tekrar test edilebilir. 4 saatlikte 20 MA’nın altında kapanışlar yapılması durumunda ise 51.236 dolara kadar bir geri çekilme görülebilir. 56.000, 57.214 ve 59.598 dolar seviyeleri direnç, 4 saatlikte 20 MA, 51.236 ve 47.038 dolar seviyeleri destek konumunda bulunuyor.

9 ekim 2021 bitcoin fiyat grafiği

Bu içerikte yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve yatırım tavsiyesi olarak
algılanmamalıdır. Bu içerikte yer alan bilgiler herhangi bir kripto varlık için alım veya satım tavsiyesi
içermez. Burada yer alan yorum ve öneriler yalnızca içeriği hazırlayanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Finansal piyasalarda işlem yapmak risk içerdiğinden sadece burada yer alan bilgilere
göre yatırım yapılması risk ve getiri beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir. Alış ve satış işlemlerinizi kendi kararlarınız doğrultusunda yapmalısınız, doğacak sonuçlardan Paranfil sorumlu değildir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu hafta altcoinlerde meydana gelecek gelişmeler

Araştırma: Yatırımcılar Bu Altcoini Tercih Ediyor!

Sonraki Haber
ethereum fiyat analizi

Ethereum’da Son Durum Ne? Yükseliş Ne Kadar Devam Edebilir?

İlgili Haberler