Bitcoin için Bu Hafta Önemli Sayılabilecek Gelişmeler

Cem Yilmaz
bitcoin için bu hafta önemli sayılabilecek gelişmeler bb
Bitlo

Bu hafta gözler Bitcoin’de olacak. Geçtiğimiz hafta altcoinler için oldukça hareketli geçmişti bilindiği üzere. Bu hafta ise Bitcoin için önemli bir hafta olabilir. Önümüzdeki hafta tarihin en büyük Bitcoin etkinliği gerçekleşecek.

Etkinlikte Bitcoin’i sahiplenen Nayib Bukele, Michael Saylor gibi birçok tanıdık isim yer alacak. Hatırlanacağı üzere 2021 Bitcoin etkinliğinde El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yapacağı ilan edilmişti. 2022 Bitcoin etkinliğinde de böyle bir beklenti söz konusu. Çarşamba günü başlayacak etkinlik cumartesi günü son bulacak.

Bitcoin etkinliğinden sonraki en önemli gelişmelerden biri FOMC görüşleri olacaktır. Piyasalar FOMC tutanaklarını takip edecek. Çarşamba günü yayınlanacak tutanaklarda 50 baz puanlık faiz artırımlarına ve bilançoya ilişkin görüşler önemli olacak.

Bu hafta içerisinde Fed konuşmalarını takip etmekte önemli sayılabilir. Salı günü Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard ve Fed Minneapolis Başkanı Nael Kashkari, Çarşamba günü Fed Philadelphia Başkanı Patrick Harker, Fed St. Louis Başkanı James Bullard konuşacak.

Son olarak, Rusya ile Ukrayna arasındaki gelişmeler önümüzdeki hafta belirleyici olabilir. Rusya’ya daha fazla yaptırım ihtimali ve Türkiye’de yapılacağı söylenen olası Putin-Zelenski görüşmesi piyasalara etki yapabilir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum balinaları shiba inu ve ftx token tutuyor!

Ethereum Balinaları Shiba Inu ve FTX Token Tutuyor!

Sonraki Haber
reddit, ethereum nft’lerini entegre ediyor

Reddit, Ethereum NFT’lerini Entegre Ediyor

İlgili Haberler