Bitcoin Hakimiyeti Uzun Yıllar Sonra Bu Seviyeye Düştü!

İpek Kulaksız
bitcoin hakimiyeti uzun yıllar sonra bu seviyeye düştü! bitcoin hakimiyeti uzun yillar sonra bu seviyeye düstü1
Bitlo

Ethereum (ETH) tarafında yaşanan olumlu hareketlilik, Bitcoin (BTC) tarafını olumsuz etkiledi.

Olumsuz yönde hareket eden BTC, piyasa hakimiyetinin de düşmesiyle gündeme geldi. Öyle ki BTC hakimiyeti dört yılın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum tarafında yaşanan yükseliş ise dikkatlerden kaçmadı.

Lider kripto para BTC, geçtiğimiz haftalarda 25 bin dolar seviyesine ulaşmasından kısa bir süre sonra 19 bin dolar seviyesine geriledi ve günlerdir de bu seviyede hareket ediyor. Elde edilen verilere göre Binance Dominance dört yıl sonra %39’un altına geriledi. 381.2 milyar dolarlık olan Bitcoin piyasa değeri %20,3’lük piyasa hakimiyetine sahip oldu. Kripto paralar hakkında yaptığı analizleri aktaran Ali Martinez şunları söyledi:

“Bitcoin hakimiyeti dört yılda ilk kez %39’un altına düştü. Görünüşe göre Ethereum yaklaşmakta olan Merge yükseltmesiyle dikkatleri üzerine çekti. Cardano ayrıca Vasil hardfork’u ile biraz çekiş kazanıyor.”

bitcoin hakimiyeti uzun yıllar sonra bu seviyeye düştü! bitcoin hakimiyeti uzun yillar sonra bu seviyeye düstü

Merge, Bitcoin’i geride mi bırakıyor?

Merge güncellemesi için neredeyse sayılı günler kala bugün gerçekleşen Bellatrix güncellemesinin gerçekleşmesi ve Vitalik Buterin’in Merge’ün birkaç gün önce gerçekleşmesine onay vermesiyle Ethereum hakimiyeti arttı. Kripto analistleri Merge’ün Ethereum’un pazar hakimiyeti ve fiyat artışı hakkında uzun vadeli olarak karasız gözüküyor. Ethereum tarafında yaşanması beklenen rallinin Merge’ün ilk haftalarında yaşanacağına dair düşünceler daha baskındır. Yazının hazırlandığı dakikalarda Bitcoin 19,870 dolardan işlem görürken, Ethereum ise 1,671 dolar fiyatına sahiptir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gözler, terra classic'de (lunc), yükseliş devam ediyor gözler terra classicde yükselis devam ediyor

Gözler, Terra Classic’de (LUNC), Yükseliş Devam Ediyor

Sonraki Haber
altcoin sherpa, eth ve shib tahmini yaptı!

Altcoin Sherpa, ETH ve SHIB Tahmini Yaptı! “Ralli Yakın”

İlgili Haberler