Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Seviyelerine Düşebilir

Bitcoin (BTC) günümüzde en çok bilinen ve kullanılan kripto para birimi haline geldi. Bu durum Bitcoin’in (BTC) değeri düşecek mı yoksa yükselecek mi sorularını akla getiriyor. Konuyla ilgili Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani’nin yaptığı çarpıcı açıklamalar ise yatırımcılar tarafından ilgiyle karşılandı. 

CEO’nun yaptığı açıklamalarda şu detaylar yer alıyor:

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani uyardı: “Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar seviyelerine düşebilir.”

11 Mayıs 2021 tarihinde Bloomberg’e konuşan dijital varlık türev borsası Delta Exchange’in CEO’su Pankaj Balani; Bitcoin’in (BTC) dolar karşısında değer kaybetmeye devam edebileceği konusunda yatırımcıları uyardı. Bu durumda Bitcoin’in (BTC) Türk lirası karşısında da değer kaybedeceğini tahmin etmek hiç zor değil. Bu nedenle ülkemizdeki yatırımcıların da bu konuda dikkatli olmaları gerekiyor.

Diğer Kripto Paralar da Değer Kaybedebilir

Tıpkı Bitcoin (BTC) gibi diğer kripto paraların da değer kaybedebileceği gündemdeki söylentiler arasında yer alıyor. Bitcoin (BTC) Salı günü değer kaybederek 59.500 dolar seviyesinden 55 bin dolar seviyesine geriledi. Balani boğa piyasası için tutulabilecek son dalın 50 bin dolar seviyelerinde olduğu görüşüne sahip. Yani eğer Bitcoin (BTC) 50 bin dolar seviyelerinde tutunamazsa ayı piyasası baş gösterebilecek ve Bitcoin (BTC) 40 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebilecek. Böyle bir durum diğer kripto paralarda da düşüşlerin görülmesine neden olabilir. Bu nedenle yatırımcı durumu doğru analiz ederek parasını korumalı.

Balani’nin Bitcoin (BTC) için öngördüğü düşüşün aksi yönde fikir sahibi olmamızı sağlayacak bulguları da mevcut. Yapılan veri temelli analizlere göre Balani haksız olabilir. 

Verilerin analizine göre kripto para piyasasının balinalarının yaptıkları alımlar, Bitcoin’de (BTC) en kötü ihtimalle 52 bin dolar seviyesinden daha fazla düşme yaşanmasını engelleyecek bir set oluşturuyor. Bu setin verdiği destek sayesinde Bitcoin’in (BTC) 40 bin dolar seviyelerine düşmesi mümkün görülmüyor. Bununla birlikte Bitcoin (BTC) 59 bin 500 dolar seviyesinde seyrederken otoriteler tarafından 58 bin dolardan daha aşağı düşmemesi için destekleneceği söyleniyordu. Ancak bugün baktığımızda tüm bunların içi boş söylentilerden öte olmadıklarını görebiliyoruz. Bu nedenle yatırımcıların 52 bin desteğine güvenmemeleri ve akıllıca hareket etmeleri gerekmektedir.

Başka kaynaklara göre ise Bitcoin (BTC) ancak 50 bin dolar seviyelerinde desteklenebilir.

Altcoin’ler de Düşüşe Geçti

Bitcoin’in (BTC) diğerlerine kıyasla daha düzenli ve güçlü kripto para birimi olduğu herkesin malumu. Hal böyleyken Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüş diğer altcoinler’de de etkilerini gösteriyor. Her geçen gün çıtasını daha yükseğe koyan Ethereum’da (ETH) geçtiğimiz günlerde geriledi ve 3 bin 700 dolar seviyelerine döndü. 12 Mayıs tarihinde ise Ethereum (ETH) tekrardan yaşadığı yükselişin ardından 4 bin 100 dolar seviyelerine çıktı. Altcoin’lerin büyük bir çoğunluğunda da bir süreliğine bu düşüşü gözlemledik. Tüm kripto para piyasası için ayı piyasasının yarattığı etkiler atlatıldı mı yoksa devam edecek mi bunu zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın