Bitcoin Boğaları Kontrolü Kayıp mı Ediyor?

Özlem Özbek
bitcoin boğaları kontrolü kayıp mı ediyor? 30 1
Bitlo

BTC fiyat hareketi, uzun vadede önemli gözüken trend çizgisinin altında kaldığı için Bitcoin boğaları kontrolü kaybediyor olabilir.

Bitcoin (BTC), 22 Haziran günü hareketli bir güne başladı ve birden fazla günün en yüksek seviyeleri yerine 20.000 doların altına indi. Ancak tekrar çıkarak haberin hazırlandığı saatlerde 20,449 dolar seviyelerine ulaştı.

BTC, ana trend çizgisinin altına gerileyebilir

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den aktarılan bilgilere göre, BTC/USD’nin Bitstamp’ta 19.947$’ın en düşük seviyelerine kadar inerken, son kazançları birden durdurduğunu gösterdi. Lider kripto para birimi önceki gün 21.700 doların üzerine çıkarak, 16 Haziran’dan bu yana en iyi performansını sergilemişti. Fakat Wall Street ticareti esnasında ivme tersine döndü. Bir önceki ayı piyasalarında standart bir destek çizgisi olan BTC, daha önce makro fiyat diplerini karakterize eden fitiller ile destek olarak 200 haftalık MA’yı korumayı başarmıştı.

Popüler tüccar ve analist Rekt Capital;

“BTC, 200 haftalık MA’yı destek olarak geri alamazsa… O zaman ne olabileceğine dair senaryolardan biri, 200 haftalık MA’nın altında ilk kez bir Birikme Aralığı oluşmadan önce yeni düşük seviyelere inmeyi içerir. ” diye uyardı.

bitcoin boğaları kontrolü kayıp mı ediyor? 31

200 haftalık MA, yazının hazırlandığı dakikalarda 22.420 dolar civarındaydı. Bir diğer tüccar, Credible Crypto kısa vadeli grafiklerde daha iyimser hareket ediyordu ve Twitter üzerinden takipçilerine spot fiyatların daha da düşmeyeceğini öngördüğünü belirtmişti. Crypto Tony, BTC/USD’nin şu anda hareketlilik içerisinde olduğunu ve “talep bölgesini” de aynı şekilde vurguladı.

“Makroda burada birkaç şey görebiliriz. Bir dağıtım aralığından net bir şekilde ayrıldık. Şimdi bu aralıktaki ilk talep bölgesini test ediyoruz. Bir tepki bekleniyor, ancak bence henüz dip değil” diye tweet attı .

“Kartlarda 17 bin – 15 bin dolar arasında bir fitil.”

Balinalar BTC kontrolünü ele almak istiyor

En büyük BTC sahipleri için, zincir üstü verilere bakıldığında değişim belirtileri kendini gösteriyordu. Zincir üstü analist firması Glassnode’a göre 20 ve 21 Haziran günü BTC balinaları borsaları 50.000’in üzerinde BTC aktardı. Balina cüzdanlarından gelen bu yüksek girişler, gün içerisine göre yüksek kalırken, önceki bazı satışlarda görülen seviyelere hala yetişmedi. Örnek vermek gerekirse 9 Mayıs’ta aynı balina grubu, Mart 2020’den bu yana en çok işlem gören hesaplara 80.000’den fazla BTC gönderdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fed, gelecek toplantıda ne kadar faiz artırımı yapacak? 28

FED, Gelecek Toplantıda Ne Kadar Faiz Artırımı Yapacak?

Sonraki Haber
token25 (tkn25) nedir?

Token25 (TKN25) Nedir?

İlgili Haberler