Bitcoin Ayı Sezonunu Fırsata Çevirenler Kimler?

İpek Kulaksız
bitcoin ayı sezonunu fırsata çevirenler kimler? bitcoin ayi sezonunu firsata cevirenler kimler
Bitlo

Kripto para piyasasının düşük seyirde devam etmesine rağmen ABD’li yazılım ve teknoloji şirketi CleanSpark, 10 bin yeni madencilik cihazı altığını bildirdi.

Toplam değeri 28 milyon dolar olan 10 bin adet siparişin ekin ayı sonunda ya da kasım ayı başında şirkete teslim edilmesi bekleniyor. Şirket şu anki 3,8’lik hash rate oranını 1 EH artırmak için Bitmain’in tarafından üretilen S19j Pro Antminer cihazlarını tercih etti. Kripto piyasalarının olumsuz ilerlemesine rağmen stratejik adımlar atan bazı madenciler, durumdan faydalandı.

Cihazlar uygun fiyatlara alındı

bitcoin ayı sezonunu fırsata çevirenler kimler? bitcoin ayi sezonunu firsata cevirenler kimler1

CleanSpark, mevcut piyasa koşulları karşısında makineleri uygun fiyatlardan aldı. Cihazın üreticisi ve satıcısı olan Bitmain, ocak ayında S19j Pro modelini TH/s başına 116 dolar alıyordu. Ancak CleanSpark, 10 bin ünite için TH/s başına yaklaşık 28 dolar ödeme yaparak aldı. Cihazların gücü yaklaşık olarak 100 TH/s gücündedir. Bu durumda cihazların 2 bin 800 dolara denk geldiğini göstermekte ve cihazlar şu anda perakende alımlarda 4 bin dolar fiyat etiketiyle satılıyor.

CleanSpark CEO’su Zach Bradford yeni cihaz alımları hakkında şunları söyledi:

“Geçen yıl boğa piyasasının son döneminde, sektörün aylar öncesinden ekipman siparişi verme akımını takip etmek yerine stratejik olarak altyapı oluşturmaya odaklandık. Bu strateji, cihazları daha düşük fiyatlarla almamızı sağladı.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shiba inu yeni hedef neresi? shib yükselecek mi? adsiz tasarim 2022 08 15t223253.366

Shiba Inu Yeni Hedef Neresi? SHIB Yükselecek Mi?

Sonraki Haber
blockchain teknolojisi, hindistan maharashtra eyaleti'de kullanılmaya başlıyor blockchain teknolojisi hindistan maharashtra eyaletide kullanilacak

Blockchain Teknolojisi, Hindistan Maharashtra Eyaleti’de Kullanılmaya Başlıyor

İlgili Haberler