Bitcoin, 2 Yıla Kadar 70.000 Doları Görebilir!

Özlem Özbek
bitcoin, 2 yıla kadar 70.000 doları görebilir! 14 2
Bitlo

Changpeng Zhao, mevcut düşüş değerlendirildiğinde, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yani 70.000 dolara ulaşması için 2 yıl gerekiyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in yaklaşık olarak 70.000 dolarlık mevcut ATH’sine ulaşması için birkaç ay ile iki yıl kadar süreceğini düşünüyor. Aynı zamanda, ayı piyasası sürecinde büyük kripto projelerinin ayakta kalacağını, küçüklerin ise sorun yaşayabileceğini aktardı.

Fiyat hareketliliği normal

Changpeng Zhao, geçmişteki kripto para çöküşleri esnasında yatırımcılar için sık sık tavsiyelerde bulunmuştu. The Guardian için verdiği yakın tarihli bir röportajda, kripto para piyasasının nispeten yeni olduğunu ve fiyat dalgalanmalarının da normal olduğunu belirtti. Bitcoin’in 20.000 dolarlık fiyatı “çok düşük” bir seviye olarak görülebilir fakat varlığın yıllar içerisinde gelişimini takip ederek, önemli düzeyde ilerlediğini görmek mümkündür. Zhao;

bitcoin, 2 yıla kadar 70.000 doları görebilir! 15 3

“Ama biliyorsunuz, 2018, 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022’de 20K olacağını söyleseniz çok mutlu olurlar. 2018/19’da bitcoin 3.000 $, 6.000 $ idi.”

Zhao, BTC’nin geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları geride bırakacağını düşünüyor. Fakat, bunun gerçekleşmesi için en yaklaşık iki yıl gerekiyor dedi ve ekledi;

“Bence tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin’den 20 bin’e düşen bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında, geri dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak. Muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek. Geleceği kimse tahmin edemez.”

Ardından CEO Zhao, sürmekte olan kripto kışının son boğa piyasası sırasında ekosisteme dahil olan küçük projeler için bir endişe yaratabileceğine değindi. Küçük işletmelerin aksine yıllardır sektörün içinde olan büyük kuruluşlar krizi kolaylıkla atlatabilecek.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tcmb, faiz kararını açıkladı! faiz oranı 14'te sabit tutuldu 14 1

TCMB, Faiz Kararını Açıkladı! Faiz Oranı 14’te Sabit Tutuldu

Sonraki Haber
bitcoin madencileri piyasa baskısıyla nasıl başa çıkıyor? 19

Bitcoin Madencileri Piyasa Baskısıyla Nasıl Başa Çıkıyor?

İlgili Haberler