Binance Yeni Burn Mekanizmasını Açıkladı

Gülcan Uyanıker
binance yeni burn mekanizmasını açıkladı
Bitlo

Binance, BNB token yakma için yeni bir prosedür olan BNB otomatik yakma olayını kullanıcılarına resmen tanıttı. Binance tarafından yapılan açıklamada ise konu hakkındaki düşünceler şu şekilde ifade edildi:

Binance olarak topluluğumuzdan ve ekosistemden gelen geri bildirimlere her zaman yanıt verdik ve bugün duyurduğumuz bu sistemle hem BSC hem de BNB toplulukları için daha sağlıklı bir ekosistem inşa edeceğiz.

Bilindiği üzere Binance Akıllı Zinciri (BSC), ödünç alma, ödünç verme ve işlem yapma gibi hizmetlere aracı olmaktan ziyade merkezi olmayan bir platform olması amacıyla Nisan 2020’de piyasaya sürüldü. Binance’in kendi kripto para birimi olan BNB, Binance Akıllı Zincir üzerinde işlem ücretlerini ödemek ve zincirdeki projelerde değişiklik yapılmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

Yakım İşlemleri Otomatikleştirildi

Binance’in merkezi borsasının sunduğu çeşitli alım satım ürünlerinin kullanımını yansıtan buradaki rakamlara göre üç ayda bir gerçekleşen yakma işlemleri bundan sonra otomatik ve sürekli olacak. 

Fiyat Düştüğü Zaman Yakılan BNB Sayısı Artacak

Binance tarafından yapılan açıklamaya göre, bu adımın BNB topluluğu için daha fazla şeffaflık sağlamayı amaçladığı ve borsanın gelirlerden bağımsız olduğu da belirtildi. Otomatik yakma, fiyat ve arz-talep dinamikleri ile birlikte hareket edecektir. Örneğin, BNB fiyatı düştüğünde, yakılan BNB sayısı artacak, böylece değer sabit bir yerde kalacak ve piyasa hareketlerinden kaynaklanan kayıpların önüne geçilecektir.

Şu anda, BSC’deki merkezi olmayan finans projelerinin toplam değeri yaklaşık 17 milyar dolar ve ağda aktif 231 protokol bulunuyor.

Şu anda dolaşımda bulunan BNB sayısı 168 milyon ve arz 100 milyona düştüğünde yakma işlemlerinin tamamen duracağı biliniyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
nft şirketi metaversal 50 milyon dolarlık finansman kazandı

Kripto Para Ödemeleri Şirketlere Rekabet Avantajı mı Sağlıyor?

Sonraki Haber
dogecoin kurucu ortağı i̇malı bir tweet attı

Dogecoin Yeni Projesinde Ethereum’un Kurucusu İle Çalışacak

İlgili Haberler