Binance, Cryptopia’dan Çalınan ‘Bazı’ Jetonları Dondurdu

cryptopia-newzealand-hacked-Binance-Cryptopiadan-calinan-Bazi-Jetonlari-Dondurdu-kripto-para-cryptocurrency-exchange

CEO Changpeng Zhao‘nun 16 Ocak’ta attığı bir tweet ile büyük kripto para (cryptocurrency) borsası Binance, Yeni Zelanda borsası Cryptopia‘yı hacklendiği iddia edilen kuruluş tarafından cüzdanına gönderilen kripto paraları dondurdu.

Kaynaklara göre, şu anda polis soruşturmasından dolay kapatılan Cryptopia, kripto para biriminde en az 3.6 milyon dolar kaybetti.

Elde edilen toplam miktar teyit edilmemiş olsa da, sosyal medya kullanıcıları, Cryptopia hırsızlığı ile ilgili olduğu bilinen adreslerden şüpheli işlemlerde Binance‘i uyardılar.

Zhao daha sonra, personelin birkaç partiye vardığı anlaşılan belirteçleri karantinaya aldıklarını söyledi: 7,830 dolar değerinde 31,320 Metal (MTL) ve 6,867 dolar değerinde 49,766 KyberNetwork (KNC) belirteç.

“… bazı fonları dondurmayı başardı,” diye ekledi Twitter’da:

“Hacker’ların neden Binance’a göndermeye devam ettiğini anlamıyorum. Sosyal medya bunu bildirmek için oldukça hızlı olacak ve donduracağız. Bu onlar için yüksek riskli bir manevra.”

Bu arada Cryptopia temsilcileri, 15 Ocak’ta yaptığı açıklamada, şirketin polis soruşturmasının niteliği nedeniyle hack’e yol açan olaylar hakkında yorum yapamayacağını söyledi.

Hack’ın ilk bildirildiği sırada, hemen önceki günlerde büyük miktarda jeton değişimi yapılmasından dolayı çevrimiçi şüpheler doğdu.

Bir Cevap Yazın