Binance CEO’su Zhao Uyardı! 1 Milyar Kişinin Bilgileri Dark Web’de Satışa Çıkarıldı

İpek Kulaksız
binance ceo’su zhao uyardı! 1 milyar kişinin bilgileri dark web'de satışa çıkarıldı 7
Bitlo

Binance CEO’su Changpeng Zhao, resmi Twitter hesabı üzerinden ismini belirtmediği bir ülkede 1 milyar kişinin bilgilerinin çalındığını ve dark web üzerinden satışa çıkarıldığını söyledi.  

Güvenlik önlemleri Artırılmalı

CEO Zhao, adını vermek istemediği fakat Asya’da olduğunu dile getirdiği bir ülkede, yaklaşık olarak 1 milyar kişinin ikametgah bilgilerinin, devlet dairesinde bir boşluktan faydalanılarak sızdığını ve bilgilerin dark web’de satışa çıkarıldığını aktardı.

Zhao; “Sanal tehdit konusunda çalışan ekibimiz bir Asya ülkesindeki 1 milyar kişinin; içinde isim, adres, kimlik bilgileri, polis ve hastane kayıtlarının da olduğu detaylarının dark web’de satışa çıkarıldığını tespit etti. Muhtemelen bir devlet dairesindeki açıktan dolayı bu bilgiler dışarı sızdı. Bu durum, hacker’ların saptanması, yine hacker sızıntılarının önlenmesi konusunda alınacak tedbirler, mobil telefon numaraları ve hesap ele geçirilmeleri konusunda etkileri olacaktır. Tüm platformların güvenlik önlemlerini iyileştirmeleri gerekiyor. Binance bu durumdan etkilenmesi muhtemel olan kullanıcılar için doğrulama seviyesini artırdı”

Zhao, bilgilerin ele geçirildiği ülkenin neresi olduğunu söylemezken, tweet’in altına yapılan yorumlara bakıldığında bu ülkelerin nüfusları 1 milyarın üzerinde olan Çin ya da Hindistan olabileceği düşünülüyor. Bir diğer yandan ise CZ’ye göre bazı merkezi borsaların kullanıcıların, “işlem yapmama” ücreti alacağına dair iddialar hakkında ne düşündüğü soruldu. Soruya gülerek tepki veren CZ, Binance’nin bu şekilde bir uygulaması olmadığını söyledi.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
solana altyapısına sahip crema finance hack’lendi! 8

Solana Altyapısına Sahip Crema Finance Hack’lendi!

Sonraki Haber
visa, 'limitsiz' bitcoin kartını kullanıma sunuyor 8

Visa, ‘Limitsiz’ Bitcoin Kartını Kullanıma Sunuyor

İlgili Haberler