Binance CEO’su: Rus Politikacıları ve Vatandaşları Birbirinden Ayırıyoruz

Gülcan Uyanıker
binance ceo’su: rus politikacıları ve vatandaşları birbirinden ayırıyoruz
Bitlo

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın bireyler üzerindeki kısıtlamalara uyacağını, ancak genel bir yasağı reddedeceğini söyledi.

Zhao, borsanın genel bir yaptırım uygulayacak durumda olmadığını da dile getirdi.

BBC Radio 4’e konuşan CZ, Rusya’da uluslararası yaptırımlar listesinde çoğu politikacı olan birkaç yüz kişi olduğundan ve bunu çok yakından takip ettiklerinden de söz etti. Savaşı başlatan Rus politikacılar ile normal insanları birbirinden ayırdıklarını söyleyen CEO birçok rus vatandaşının savaş yanlısı olmadığının da altını çizdi. Ayrıca kendilerinin siyasilerin içinde olmasıklarını, savaşa karşı olduklarını amaçlarının insanlara yardım etmek olduğunu da söylemekten çekinmedi.

Zhao, Rusya ile olan bağları nedeniyle kaç hesabın dondurulduğunu bilmediğini, ancak Binance’in müşterilerini tanıdığını ve yaptırım uygulanan kişilerin hizmetlerini kullanmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

Dünyada on binlerce borsa var. Birçoğu çok küçük, çoğu daha az güvenli. Birçoğu da daha az uyumludur. Sektöre hakim değiliz. Yaptırım listemi yayınlayabilirim, siz de yapabilirsiniz. Bil bakalım ne oldu? Listeyi başka kimse dikkate almaz. Bu sadece Rus kullanıcılarının daha küçük platformlara geçmesine neden oluyor. İnsanlar yaptırımdan kaçınmak istiyorsa, her zaman birden fazla yöntem vardır. ABD doları kullanarak, nakit kullanarak, elmas kullanarak, altın kullanarak yaptırımlardan kaçınabilirsiniz. Bunun kriptoya özgü bir durum olduğunu düşünmüyorum.

 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tron kurucusu binance borsasına 19 bin ethereum gönderdi tron

Tron Kurucusu Binance Borsasına 19 Bin Ethereum Gönderdi

Sonraki Haber
ukrayna'dan resmi açıklama gelmeden dağıtılan airdrop sahte olabilir! ukra

Ukrayna’dan Resmi Açıklama Gelmeden Dağıtılan Airdrop Sahte Olabilir!

İlgili Haberler