Binance CEO’su: Hesaplara Müdahale Etmek Bizim Verebileceğimiz Bir Karar Değil

Gülcan Uyanıker
binance ceo’su: hesaplara müdahale etmek bizim verebileceğimiz bir karar değil
Bitlo

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısıyla başlayan ekonomik yaptırımlar kripto paralarını bir kez daha gündeme getirirken, Ukrayna hükümetinin birçok kripto para borsasından tüm Rus vatandaşlarının hesaplarının dondurulması ve hatta varlıklarının Ukrayna hükümetine devredilmesi talebi karşısında tartışmalar başladı.

Listedekiler Bizim Borsamızı Kullanamaz

Binance, Coinbase ve Kraken gibi borsalar bu talepleri yerine getiremeyeceklerini uygun bir dille belirtirken Binance CEO’su Changpeng Zhao da konuyla ilgili detaylı açıklama yapan kişilerden biri oldu. Bloomberg TV’deki yayına katılan “CZ” konu ile ilgili düşüncelerini ifade ederken şu ifadeleri kullandı:

Binance’de yaptırım kurallarını katı bir şekilde uyguluyoruz. Yaptırım listesindeki hiç kimse borsamızı kullanamaz. Kim olursa olsun bu konuda taviz vermeyeceğiz. Onaylanmamış hesapların işlem yapmaması için tam bir doğrulama kontrolü yapıyoruz. Hesapları kapatmak veya dondurmak bizim verebileceğimiz bir karar değil. Facebook Rus kullanıcıları engellemedi. Google Rusya’yı da engellemedi. ABD bunu yapmadı. Ayrıca, birçok Rus vatandaşı savaşı desteklemiyor. Bunun etik bir yönü var. Masum insanların hesaplarını kapatmak etik değil. Politikacıları ve normal vatandaşları ayrı tutmalıyız.

Merkeze Kayıt Olduk!

Borsanın uzun süredir merkez aradığı ve bu konuda ne karar aldığı sorulan Zhao, merkez için gerekli kayıtların yapıldığını ancak bu konuda bilgi veremeyeceğini söyledi. Ayrıca Binance CEO’su da zamanının çoğunu Dubai’de geçirdiğini belirtti.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
deneyimli trader peter brandt, btc sahiplerini kızdırdı

Deneyimli Trader Peter Brandt, Bitcoin Sahiplerini Kızdırdı

Sonraki Haber
fed başkanı powell: faiz artırımı uygun olacak fed baskani powell faiz artirimi uygun olacak

Fed Başkanı Powell: Faiz Artırımı Uygun Olacak

İlgili Haberler