Benjamin Cowen’a Göre Bitcoin Yükselecek mi?

Cem Yilmaz
benjamin cowen’a göre bitcoin yükselecek mi? btc
Bitlo

Popüler, kripto para analistlerinden Benjamin Cowen, BTC için çok yakın bir zamanda çok fazla yükselebileceğini ifade etti. Bu fikri oluşurken insanlar tarafından gözden kaçırılan bir İndikatörlerden bahsetti.

Benjamin Cowen, Fear&Greed Index (piyasalardaki korku ve açgözlülüğü ölçer) indikatöründen bahsetti. Cowen bu indikatörü 90 günlük basit hareketli ortalama ile birleştirdi. Analist, Fear&Greed Index üzerindeki 90 günlük basit hareketli ortlaamanın 30’un altına düştüğünde BTC dip noktadadır ve daha sonra da ralli gelir diye düşünüyor Cowen.

“Doğru bakış açısına sahip olduğunuz sürece, yani 2018 gibi bir durumdan bahsederken yarın yükselmesi gerektiğini düşünmüyorsanız, hala birkaç ay uzakta olabilir. Ancak tarihsel olarak, Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin 90 günlük hareketli ortalaması 30’un altına düştüğünde, oldukça çekici bir alan olma eğilimindedir.”

Yakından takip edilen analist, tarihsel olarak insanların tipik olarak piyasaların yönünü yanlış anladıklarını ve endeksin kullanışlılığını vurguladığını söylüyor. Bir süredir, endeksin 90 günlük SMA’sının kilit seviyesinin altında olduğunu belirtiyor.

Analist, tarihsel olarak bakıldığında insanların piyasa yönünü yanlış anladığını düşünüor ve bu endeksin kullanışlığını savunuyor. Analiste göre bir süredir Fear&Greed Index 90 günlük basit hareketli ortalamanın kilit seviyesinin altında yer alıyor.

“Ezici bir şekilde, çoğu insan yalnızca piyasa yükseldiğinde satın almak istiyor gibi görünüyor, ancak gerçekten, herhangi bir gösterge varsa, piyasa düştüğünde satın almak çok daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. 90 günlük hareketli ortalamaya baktığınızda aslında şubat ortasından bu yana 30 seviyesinin altında olduğunu görebilirsiniz ve şu anda bile hala altındayız. Yine gecikmeli bir göstergedir, bu nedenle mükemmel çalışmayacaktır. Bitcoin fiyatı geri dönerse, Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin bir süre 30’un altında kalabileceğini hayal ediyorum.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa parlamentosu anonim kripto transferlerinin yasaklanmasını oyladı

Avrupa Parlamentosu Anonim Kripto Transferlerinin Yasaklanmasını Oyladı

Sonraki Haber
sec: kripto saklama şirketleri yatırımcıları uyarmalı!

SEC: Kripto Saklama Şirketleri Yatırımcıları Uyarmalı!

İlgili Haberler