Başakşehir Belediyesi NFT ve Metaverse Akademisini Duyurdu

Enes Cebe
başakşehir belediyesi nft ve metaverse akademisini duyurdu
Bitlo

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek NFT ve metaverse projelerine değindi. 

CNN Türk’ün haberine göre gençleri Başakşehir Living Lab’deki eğitim programlarından yararlanmaya çağıran Başkan Kartoğlu, NFT ve Metaverse Akademisi için çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” adlı söyleşi etkinliklerinde gençlerle buluşuyor. 

Son olarak Başakşehir Anadolu Lisesi’nin misafiri olan Başkan Kartoğlu, gençlerin merak ettiği tüm soruları yanıtladı. Kartoğlu, “Başakşehir’i ve siz gençlerimizi seviyoruz. Bu yüzden sizlerle vakit geçirerek birbirimizi dinleme fırsatı buluyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Kartoğlu’dan Gençlere Çağrı

Tüm öğrencileri teknoloji ve inovasyon merkezi olan Başakşehir Living Lab’e çağıran Kartoğlu, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

Teknoloji adına herşey Living Lab’de mevcut. E-Spor, drone, gazetecilik, radyo, dublaj gibi birçok akademiyi içinde barındırıyor. Burayı sadece eğitim amaçlı görmeyin, burası sizin eviniz. Eğitimlerin dışında da burayı kullanabilir, ekipman ve eğitmenlerimizden faydalanabilirsiniz. 

NFT ve Metaverse Akademisi

Gençler için millet kıraathanesi, bilgi evleri ve spor tesislerinin yanı sıra her mahalleye gençlik merkezi açacaklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, yeni bir akademinin de haberini verdi. NFT ve Metaverse konularında eğitimlerin verileceği akademi için çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen Kartoğlu, akademinin çok yakında faaliyete gireceğini belirtti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
son 24 saatte %12 artan dogecoin neden yükseliyor?

Son 24 Saatte %12 Artan Dogecoin Neden Yükseliyor?

Sonraki Haber
ünlü müzisyen ukrayna’ya yardım i̇çin nft sektörüne katıldı

Ünlü Müzisyen Ukrayna’ya Yardım İçin NFT Sektörüne Katıldı

İlgili Haberler