Avalanche’a Saldırı! “370 Bin Dolar Ele Geçirildi”

Özlem Özbek
avalanche'a saldırı!
Bitlo

Avalanche Blockchain ağı, Flash Loan saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Siber güvenlik şirketi CertiK tarafından yapılan açıklamalara göre Avalanche ağına saldırı yapıldı ve saldırganlar, 370.000 dolar USDC ele geçirdi. Ele geçirilen varlıklar akıllı sözleşmeler ve likidite sağlayıcıları üzerinden oldu.

Flash Loan saldırısı, hackerların bir kredi protokolünden teminatsız bir şekilde fonları ödünç alması ve belirli varlıların fiyatını manipüle ederek değerini artırmak için akıllı sözleşmeleri kullanma yöntemi olarak açıklamak mümkündür.

Avalanche ağına saldırı

avalanche'a saldırı! "370 bin dolar ele geçirildi" 25

Blockchain ağı güvenlik şirketi CertiK tarafından aktarılan bilgilere göre Avalanche ağına “Flash Loan” saldırısı düzenlendi. Saldırganlar ağ üzerinden 370 bin dolar ele geçirdi. Saldırganlar, Avalanche ağına saldırı yapmak için ağda bulunan bir akıllı sözleşmeden faydalandı. Bu noktada belirtilmesi gereken durum ise saldırının Avalanche ağının tamamına değil, ağda yer alan akıllı sözleşmenin açığında gerçekleşmesidir.

Saldırı, şüpheli olarak gördüğü akıllı sözleşmeleri yakından takip eden zincir üstü güvenlik yazılımı Skynet sayesinde anlaşıldı. Saldırıdan etkilendiği düşünülen protokoller arasında Nereus Finance, Trader Joe ve Curve Finance yer alıyor. Söz konusu saldırı salı günü saat 15:26 sularında gerçeklemiş ancak bugün fark edilmiştir.

Avalanche ağının yerel kripto varlığı AVAX, saldırının ardından yüksek bir düşüş yaşadı ve şu anda 18.29 dolardan işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
son 24 saatte en çok artış gösteren 5 altcoin!

Bu Hafta En Çok Yükselen 3 Altcoin!

Sonraki Haber
terra luna classic, shiba inu'yu gölgede mi bırakıyor? terra luna classic shiba inuyu bölgede mi birakiyor

Terra Luna Classic, Shiba Inu’yu Gölgede Mi Bırakıyor?

İlgili Haberler