Ark Invest Analistine Göre, Bitcoin Yüzde 240 Artış Yaşayabilir!

Özlem Özbek
ark invest analistine göre, bitcoin yüzde 240 artış yaşayabilir! 23
Bitlo

Kripto para piyasası uzun süren düşüşün ardından son zamanlarda ufak ufak toparlanmaya başladı.

Kripto para piyasalarının toparlanmaya başlamasıyla çeşitli yorumlar yapılmaya başlandı. Konuyla ilgili son yorum ise Cathie Wood’s Ark Invest analisti Yassine Elmandjra’dan geldi.

%240 yükseliş gelebilir

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 200 haftalık ortalamayı geri kazandığını aktardı. Bu olay tarihte yedi kez yaşanmıştır. Ark Invest’in yaptığı hesaplamalara bakıldığında bu tarz olayların ardından BTC, ortalama olarak %240 oranında yükseliyor. Elmandjra, lider kripto para biriminin fiyatının şu anda maliyet tabanında altında olduğu bildirildi.

Geçtiğimiz dönemlere göre BTC fiyatı önemli düzeyde artış yaşadı. Mart 2020’de Elmandjra, riske dayalı ortaya çıkan duyarlılığın hem ABD hisse senetlerinden hem de kripto varlıklarda geri dönüş yaşandığına inanıyor. İki varlık arasında önemli bir bağ olduğu için analist bu durumu Bitcoin için olumlu bir adım olarak değerlendiriyor. 2022’nin en iyi ayı temmuz olarak değerlendirildi. Bitcoin, 10 yılı aşkın süredir en kötü çeyreklerinden birini geride bırakmanın ardından toparlanmaya başladı. ABD hisse senetlerinin de 2020’den bu yana en iyi ayını geçirdiği bildirildi.

Bitcoin için belirsizliğini koruyor

Elmandjra, içinde bulunduğumuz ayı piyasasının 2018 ayı kışını tekrarlaması halinde BTC’nin ne kadar düşeceğinden de emin olmadığını aktardı. O dönemlerde en iyi kripto para birimi bir yıl içerisinde değerinin %80’inden fazlasını kaybetmişti. Bitcoin ve kripto para, ABD Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasıyla değişkenlik göstermeye devam ediyor. Yazının hazırlandığı dakikalarda Bitcoin’in fiyatı 22,970 dolar şeklindedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dört yılın ardından japonya’ya kripto atm’leri geri geldi 19 1

Dört Yılın Ardından Japonya’ya Kripto ATM’leri Geri Geldi

Sonraki Haber
i̇ngiltere parlamento grubu, kripto varlık araştırmalarını genişletti 25

İngiltere Parlamento Grubu, Kripto Varlık Araştırmalarını Genişletti

İlgili Haberler