Animoca Brands, Rus Kullanıcılara Hizmet Vermeyi Durduracak mı?

Enes Cebe
animoca brands, rus kullanıcılara hizmet vermeyi durduracak mı?
Bitlo

Bloomberg’ün haberine göre, blok zinciri oyun devi Animoca Brands, Ukrayna’daki savaş devam ederken Rus kullanıcılarına yönelik hizmetleri durduracak.

Hong Kong firması böyle bir adım atarak, Rus kullanıcılarına hizmet sunmaya devam eden büyük kripto şirketlerinden ayrılıyor.

Animoca’nın kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Aldığımız yasal tavsiye, artık bazı kısıtlamalar getirmemiz gerektiği yönünde” ifadelerini kullandı. Siu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Kuzey Kore ile aynı düzeyde yaptırıma maruz kalmış bir ülke. Bu alanlarda iş yapmaya başladığımız anda, finansal sistemden dışlanabiliriz.

Siu, kararın Gamee ve Lympo gibi yan kuruluşlarda geçerli olacağını söyledi. Siu, Rusya’da çok fazla kullanıcısı olmadığı için şirketin performansı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını belirtti.

Animoca’nın Ocak ayındaki son değerlemesi, 360 milyon dolarlık bir finansman turunun tamamlamasından hemen sonra 5.5 milyar dolardı. Firma, Sandbox gibi iyi bilinen, metaverse projelerine yatırım yaptı.

Büyük Platformlar Rus Kullanıcılara Hizmet Vermeyi Durduracak mı?

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında Binance, Kraken, KuCoin ve Coinbase , Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın Rus kullanıcıları engelleme talebini reddetmişti.

Dünyanın en büyük Ethereum madencilik tesislerinden biri olan Flexpool , 25 Şubat’ta Ukrayna’yı desteklemek için Rus kullanıcılarına yönelik tüm hizmetleri askıya alacağını ve ödenmemiş bakiyelerini iade edeceğini söyledi.

Büyük bankalara ve diğer Rus kuruluşlarına son birkaç gün içinde birçok ülke tarafından ağır yaptırımlar uygulandı. ABD Hazinesi, kuralların kripto borsalarına yönelik uyarıları da içerdiğini söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün Bloomberg ile yaptığı röportajda firmanın yaptırımlara uymak için bir çalışma içinde olduğunu söyledi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
şubat ayında en i̇yi performans gösteren 5 kripto para! anc

Şubat Ayında En İyi Performans Gösteren 5 Kripto Para!

Sonraki Haber
ukrayna bayrağı nft’si 2.174 eth’ye satıldı!

Ukrayna Bayrağı NFT’si 2.174 ETH’ye Satıldı!

İlgili Haberler