Altcoinler Gelişirken Bitcoin Dominance Oranı (BTCD) Düşüyor mu?

İpek Kulaksız
altcoinler gelişirken bitcoin dominance oranı (btcd) düşüyor mu? 38
Bitlo

Bitcoin hakimiyet oranı (BTCD – Bitcoin dominance), %48’lik direnci kaybetmesinin ardından haftalık ve günlük zaman aralıklarında düşüş gözlemleniyor.

Mayıs ve Aralık 2021 arasında geçen sürede BTCD, %40 oranında destek görüyordu. Bu süreçte üçlü dip modeli oluşturuldu. Bu durum yükseliş olarak kabul edilir ancak bir noktada genellikle kırılma yaşanır. BTCD, ilk başlarda %48,45’e çıktı ve bu da yukarı yönlü bir hareket yaşanmasına sebep oldu.

Ancak sonrasında piyasada yaşanan olaylar %48 oranının reddedilmesine sebep oldu ve piyasalar kırmızıyla yoluna devam etti. Bu noktada sıradışı olan gelişme ise sapmanın trend çizgisinin artık kırılması ve RSI’nın 50’nin altına düşmesidir. Bu rakamların her biri düşüş eğilimi olarak kabul edilir. Bu da elbette ki BTCD’nin %40 oranında destek alanını göreceği ve potansiyel olarak da çöküş yaşaması anlamına gelebilir.

ETH/BTC durumu

Ethereum (ETH), piyasadaki en büyük altcoin olarak değerlendirildiği için, bu hareketin BTCD’deki değişimlerde önemli bir etkisi vardır. Eth, mayıs ayının ilk günlerinde artan paralel kanal üzerinden kopmuş ve Haziran ayında 0,049’un en düşük seviyesine kadar gerilemişti. Fakat sonrasında ise 0.056’dan destek kazandı.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum gas ücretlerinde düşüş yaşandı 36

Ethereum Gas Ücretlerinde Düşüş Yaşandı

Sonraki Haber
bored ape yacht club (bayc) yetkilileri dava edildi 43

Bored Ape Yacht Club (BAYC) Yetkilileri Dava Edildi

İlgili Haberler