All Exchange Reserves

Cem Yilmaz
all exchange reserves on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde All Exchange Reserves indikatörü hakkında konuşacağız. Bir önceki yazımızda Puell Multiple indikatörü hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise CryptoQuant web sitemizde yer alan tüm borsalardaki tutulan Ethereum rezervini incelemeye başlayacağız.

Bu indikatörümüz için CryptoQuant web sitesini kullanacağız.

CryptoQuant web sitemize giriş yaptıktan sonra arama butonuna Exchange Reserves yazıp Ethereum’u seçerek bu grafiğe erişim sağlayabiliriz.

Grafiğimizi incelemekle başlayabiliriz.

all exchange reserves ekran resmi 2022 04 21 17.36.49

Grafiğimiz bir mavi çizgiden bir de siyah çizgiden oluşmaktadır. Siyah çizgi Ethereum fiyatı mavi çizgi ise borsalarda tutulan Ethereum rezervini göstermektedir. Tüm borsa cüzdanlarında tutulan Ethereum miktarı ile fiyat arasında bir ters ilişki vardır.

Borsalardaki Ethereum miktarı arttıkça fiyatta bir düşüş meydana gelmiştir ancak borsalardan cüzdanlara çekilen Ethereum arttıkça fiyatta yükselişler meydana gelmiştir.

Günümüzdeki durumu ele alacak olursak;

all exchange reserves ekran resmi 2022 04 21 17.46.51

31 Ocak 2021’den bu yana borsalarda tutulan Ethereum miktarı stabil olarak devam etse de son zamanlarda biraz düşüşe geçmiş durumdadır. Fiyattaki durumu gelecek günlerde birlikte göreceğiz. Bu indikatörümüz kesinlikle takip edilmesi gereken indikatörlerden birisidir.

Daha önce de konuştuğumuz üzere, borsalardan çekilen kripto varlık fiyatın artmasına, cüzdanlardan borsalara aktarılması ise fiyatın düşmesine yol açmaktadır.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
luna grafiğinde son durum! yükseliş devam edecek mi? terra 1

LUNA Grafiğinde Son Durum! Yükseliş Devam Edecek mi?

Sonraki Haber
bitcoin of america’dan shiba inu desteği boa

Bitcoin of America’dan Shiba Inu Desteği

İlgili Haberler