Airbnb CEO’su: Kripto Entegrasyonu Üzerine Çalışıyoruz

Gülcan Uyanıker
airbnb ceo’su: kripto entegrasyonu üzerine çalışıyoruz
Bitlo

Online konaklama platformu Airbnb’nin CEO’su Brian Chesky, ABD medyasında CNBC’de düzenlenen bir programa katıldı. Programda yaptığı konuşma esnasında ekibinin kripto para birimlerinin sisteme entegrasyonu üzerinde çalıştığını söyledi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın mülteciler için de ciddi bir sorun yarattığını belirten Chesky, ödemelerde kripto paraların rahatlığından yararlanmak için bir ekibin bu konu üzerinde çalıştığını bildirdi:

Son zamanlarda Ukraynalı mültecilerin bir ev bulmalarına yardım etmek için çalışıyorum. Ödemelerde zorlanacaklar diyebilirim ama biz onların işini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Aslında ödemeler konusunda tecrübeli bir ekibiz. Son 12 yılda bizim aracılığımızla 330 milyar dolardan fazla ödeme yapıldı, ancak bu krizi sadece birkaç gündür yaşadığımız için zorlanıyoruz.

Anket Yapıldı Sonuç Kripto Para

Kişisel olarak kripto para birimlerinin savunucusu olduğunu söyleyen Airbnb CEO’su, ilginç bir teknoloji olduğundan söz etti. Yeni yılın başlangıcında insanların fikirlerini almak için Twitter üzerinden bir anket yaptıklarını belirten CEO, sonuçların açık ara kripto para birimi olduğunu söyledi. Ekibin bir bölümünün şu an bu konu ile ilgilendiğinden bahseden Brian Chesky, bu kadar kısa sürede entegre olmalarının çok mümkün olmadığını dile getirdi.

Airbnb Enflasyon Nedeniyle Daha Fazla Kullanılıyor

Birçok bölgede artan enflasyon rakamları insanların Airbnb ile evlerini kiralamasına ve ek gelir elde etmesine neden oluyor. Son zamanlarda bir veya iki yatak odalı evler kiraya verilirken, şimdi daha büyük ve ferah evler veriliyor. Enflasyon nedeniyle daha fazla kişi bu yöntemi tercih etmekte ve ek gelir sağlamaya çalışmaktadır. Bu yüzden fiyat ortalamalarımız da arttı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
citigroup’un eski yönetici mckenny provenance blockchain’e ceo olarak geçiyor

Citigroup’un Eski Yönetici McKenny Provenance Blockchain’e CEO Olarak Geçiyor

Sonraki Haber
hillary clinton, ruslara hizmet vermeyi durdurmayan kripto borsalarını eleştirdi!

Hillary Clinton, Ruslara Hizmet Vermeyi Durdurmayan Kripto Borsalarını Eleştirdi!

İlgili Haberler