ABD’den Bitcoin Madenciliğine Teşvik Edecek Yasa Tasarısı!

Gülcan Uyanıker
abd’den bitcoin madenciliğine teşvik edecek yasa tasarısı!
Bitlo

ABD’nin Oklahoma eyaleti, kripto para madenciliği için bazı teşvikler oluşturarak madencilik şirketlerini cezbetmek için harekete geçti.

Oklahoma Valisi Kevin Stitt, dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketlerinden biri olan Northern Data’nın eyalette bir merkez kuracağını açıklamasından kısa bir süre sonra, Senatör John Montgomery 2022 Ticari Dijital Varlık Madenciliği Yasası adlı bir yasa tasarısı sundu.

Bu tasarı, Oklahoma’ya daha fazla kripto para madenciliği şirketini çekmeyi amaçlıyor. Tasarının yasallaşması durumunda şirketler için 5 milyon doları aşmayan teşvikler oluşturulacak.

Salı günü Senato’da oylamaya sunulan tasarı, 16’ya karşı 29 oyla her iki partinin de desteğiyle kabul edildi. Daha sonra alt meclise taşınan tasarı, 30 Mart’ta yapılacak olan teknoloji komitesine havale edildi.

ABD Bitcoin Madenciliğinin Payı Büyüyor

ABD’nin küresel Bitcoin madenciliğinde payı her geçen gün artıyor. ABD merkezli Bitcoin madencilik havuzu Foundry USA tüm havuzlar arasında yüzde 20’ye yakın paya sahipken, ABD’nin madencilikteki payı yüzde 40’a yakın durumda.

Son zamanlarda Bitcoin madenciliğinde önemli bir dönüm noktası geride bırakıldı. 19 milyonuncu BTC Cuma günü çıkarıldı ve yaklaşık 120 yılda çıkarılacak yalnızca 2 milyon BTC kaldı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
transactions greather than 0k on chain analizi

Transactions Greather Than $100K

Sonraki Haber
bu topluluktan nft alanlar topluluğun twitter hesabından tweet atabiliyor! twee

Bu Topluluktan NFT Alanlar Topluluğun Twitter Hesabından Tweet Atabiliyor!

İlgili Haberler