ABD’de Kongre Üyeleri Arasında Stablecoin Anlaşmazlığı Büyüyor

İpek Kulaksız
abd’de kongre üyeleri arasında stablecoin anlaşmazlığı büyüyor 3 5
Bitlo

USDT, USDC ve BUSD için büyük önem taşıyan stablecoin düzenleme yasaları, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında ciddi fikir ayrılıklarına sebep oldu.

Uzun bir süredir kripto paraları regüle etmek için çalışmalar yapan ABD’de, stablecoin konusu Bitcoin ve altcoinlerden daha fazla tartışmaya yarattı. Demokrat Kongre üyesi Maxine Waters ile Cumhuriyetçi Kongre üyesi Patrick McHenry, Kongre’nin Finansal Hizmetler Komitesi’nde pek çok oturuma başkanlık etmişti. İki başkan son kongrede, stablecoinlerin, nakit ve ABD hazine tahvilleri noktasında desteklenmesi gerektiği konusunda bir ön anlaşma gerçekleştirmişlerdi. Fakat tüm çalışmalara rağmen iki parti arasında pek çok konuda fikir ayrılığı yaşanmaya devam ediyor.

Fikir ayrılıkları büyük tartışmalara sebep oluyor

abd’de kongre üyeleri arasında stablecoin anlaşmazlığı büyüyor 2 12

ABD medyasından Punchbowl News platformunun kurucusu Jake Sherman, kişisel Twitter hesabı üzerinden önemli bilgiler aktardı. Sherman, Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Kongre üyeleri arasındaki fikir ayrılığına değindi ve şunları söyledi;

“Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçiler’le konuştum ve bana Demokratlar ile kesinlikle bir anlaşmaya varmadıklarını, şu anda çok ciddi ve büyük fikir ayrılıkları bulunduğunu söylediler”

İki partinin milletvekillerinin orta yolu bulma çabaları, Temsilciler Meclisi’nde kabul edilir ve senatodan yeterli oy sayısını alırsa, ABD’de stablecoinler resmi olarak regüle edilmiş olacak. Ancak şu an için böyle bir durum pek de kolay gözükmüyor. Bu zorlu sürece rağmen ABD’de bir grup büyük bankanın USDF adında bir stablecoin çıkarma çalışmaları içinde olduğu biliniyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
gbtc'de short pozisyon açanlar %50 kar elde etti 1 30

GBTC’de Short Pozisyon Açanlar %50 Kar Elde Etti

Sonraki Haber
merkez bankası faiz oranını %14'de sabit tuttu 4 3

Merkez Bankası Faiz Oranını %14’de Sabit Tuttu

İlgili Haberler