ABD Senatörleri, Kripto Para İşlemlerinin Vergisiz Olmasını İstiyor!

İpek Kulaksız
abd senatörleri, kripto para i̇şlemlerinin vergisiz olmasını i̇stiyor! 34
Bitlo

Pennsylvania Senatörü Patrick Toomey ve Arizona Senatörü Kyrsten Sinema, kripto paralarla 50 doların altında işlem yapılması halinde vergi ödemekten muaf olunması için çalışıyor.

ABD, kripto paralar ile ilgili düzenlemeler yapmaya devam ederken, Amerikalı kripto yatırımcılarının 50 dolardan daha az yapılan işlemlerinde vergi ödemelerinin önüne geçecek bir yasa tasarısı hazırlandı. ‘Sanal Para Birimi Vergi Adaleti Yasası’ şeklinde adlandırılan bu yasa, Amerikalı vatandaşların kripto paraları günlük yaşamlarında daha kolay kullanmalarını amaçlıyor.

abd senatörleri, kripto para i̇şlemlerinin vergisiz olmasını i̇stiyor! 35

Kripto kullanımına teşvik edilecek

Toomey’in düşüncelerine göre kripto para birimleri Amerikalılar, günlük yaşamlarında kripto para kullanabilir. Bu sebeple kullanımları sorunsuz olmalıdır.

Senatör, “Dijital para birimleri Amerikalıların günlük hayatlarının sıradan bir parçası olma potansiyeline sahip olsa da, mevcut vergi sistemimiz buna engel oluyor” dedi.

Henüz taslak aşamasında olan yasa teklifi, birçok kripto lobisinden onay almayı başardı. Coin Center CEO’su Jerry Brito’ya göre yasanın onaylanması halinde perakende ödemeleri, abonelik hizmetleri ve mikro işlemler için kripto kullanımına teşvik edilecek. Oturumun son dakikalarında Senato’dan, emekli olmadan önce kripto dünyasına birden fazla alanda yardım geldi. Son yasa tasarısı ile kriptonun gelişimi ve ülke içerisinde daha kolay kullanımı sağlanabilir.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin-analiz

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi? Bitcoin, Dogecoin, Atom Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber
2018 bitcoin dip öngörüsü tutan smart contracter'den yeni uyarı! 40

2018 Bitcoin Dip Öngörüsü Tutan Smart Contracter’den Yeni Uyarı!

İlgili Haberler