ABD, Rusya’ya Karşı Uygulanan Yaptırımların Takibi İçin Blok Zinciri Kullanacak

Enes Cebe
abd, rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların takibi i̇çin blok zinciri kullanacak
Bitlo

The Department of Financial Services (DFS), Rusya’ya karşı yaptırımların takibinde blok zinciri analitik teknolojisini kullanacak. 

Spesifik olarak, bu girişim, Rus bireylerin cezalardan kaçınıp kaçınmadığını tespit etmeye çalışacaktır.

Uygulama ve Yaptırımların Takibi

The Department of Financial Services, para sektörüyle ilgili çok sayıda kilit program ve girişimi denetliyor. Kurum, Ukrayna’da alevlenen savaştan dolayı bu alanda da bir çalışma yürütmek istiyor. 

DFS tarafından yapılan açıklamaya göre kurum, Rusya’ya uygulanan mali yaptırımların uygun şekilde uygulanıp uygulanmayacağını ve bazı kişilerin yaptırımlardan kaçınmak bir çaba içerisine girip girmeyeceğini izleyecektir. 

Müfettiş Adrienne Harris “işlemleri gerçek zamanlı olarak izleme yeteneğine sahip olmamız zorunludur” ifadelerini kullandı.

Harris DFS’nin, operasyonlarını, federal ve diğer eyalet yetkilileriyle koordine yürüteceğini söyledi. 

New York Eyaleti Valisi Kathy Hochul da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Politikacı, New Yorkluların Ukrayna’daki durumu korku içerisinde takip ettiğini ve buna karşılık olarak harekete geçtiklerini söyledi. 

Kriz Anında Blok Zinciri Teknolojisi

Rusya- Ukrayna savaşından önce tüm gözler COVID-19 salgınındaydı. 2020 ve 2021 yıllarında coronavirus dünyaya hızla yayılırken, aşı kampanyaları bir nebze etkili oldu. Ancak kötü niyetli kişiler, tıbbi ürünleri kaçırma ve aşı programını tehlikeye atma fırsatını yakaladı.

Bu yılın başlarında, Asya merkezli tıbbi hizmetler şirketi Zuellig Pharma, aşı izleme hizmetini iyileştirmek ve bu alandaki kazaları önlemek için bir blok zinciri platformu geliştirmişti. Teknoloji sayesinde bilgiler eş zamanlı olarak denetlenebilir hale geldi. 

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
kazakistan’dan kripto madenciliğine darbe! 106 tesis kapatıldı

Genesis Digital, Tamamen Temiz Enerji ile Çalışan Madencilik Tesisi Kuracak

Sonraki Haber
brezilya merkez bankası cbdc ortaklarını açıkladı

Brezilya Merkez Bankası CBDC Ortaklarını Açıkladı

İlgili Haberler