ABD Hazine Bakanlığı, Kripto Çalışmaları için Harekete Geçti

Özlem Özbek
abd hazine bakanlığı, kripto çalışmaları için harekete geçti 5
Bitlo

ABD Hazine Bakanlığı, uluslararası kripto para düzenlemeleri hakkında diğer ülkelerin düzenleyicileri ile nasıl bir yol izleyebileceklerini aktardı.

ABD Başkanı Biden’ın dijital varlıklar hakkında yürütme emrinin ardından bakanlık harekete geçti ve ilk hamlesini bu şekilde yaptı. Kripto paralar için belirlenecek çerçeve kapsamında yasadışı finans aracı olarak kripto paranın kullanımının azaltılması, finansal hizmetler alanında yaygınlaşması, teknolojik gelişmelerin desteklenmesi ve aynı zamanda küresel finansal sistemde ABD’nin lider konumunda devam etmesi hedefleniyor.

Yeni ödeme sistemleri gelebilir

ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, ülkede ödeme verimliliğini artırmak için yeni ödeme sistemleri üzerindeki çalışmaların yoğunlaşmasına dair düşünceler paylaşıldı. Bu anlamda Hazine Bakanlığı, yeni dijital ödeme sistemlerinin geliştirilmesi için uluslararası ortaklarla çalışmalarına ivme kazandırılması gerektiğini savundu. ABD Hazinesi’nin kripto paralar ile ilgili yaptığı bu değerlendirmeler, kripto piyasaları için olumlu bir hareket olarak algılandı.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
eski fed düzenleyicisi lee reiners; "btc yasaklanmalı" 4

Eski Fed Düzenleyicisi Lee Reiners; “BTC Yasaklanmalı”

Sonraki Haber
robinhood'dan büyük hamle! kripto transferine i̇zin verdi 4 2

Robinhood’dan Büyük Hamle! Kripto Transferine İzin Verdi

İlgili Haberler