ABD Hazine Bakanlığı Bazı Bitcoin Adreslerini Kara Listeye Aldı

İpek Kulaksız
abd hazine bakanlığı bazı bitcoin adreslerini kara listeye aldı abd hazine bakanligi bazi bitcoin adreslerini kara listeye aldi
Bitlo

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), bugün erken saatlerde bazı Bitcoin cüzdan adreslerini bloke etti.

İran İslam Devrim Muhafızları’na (IRGC) bağlı bir fidye yazılım grubuyla ilişkili olduğu belirlenen 10 kişi ve iki şirketi kara listeye ekleyerek yaptırım uyguladı. Konuyla ilgili bakanlık tarafından yapılan açıklamada, hükümetin kara listeye aldığı kişi ve kuruluşların 2020 yılından bu yana ABD’de pek çok şirket ve kuruluşu hedef alan fidye yazılım saldırıları yaptığı öğrenildi.

Hedef, çocuk hastanesi ve elektrik şirketi oldu

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre İranlı grubun Amerika’daki hedefleri New Jersey’deki bir çocuk hastanesi ve bir elektrik şirketi olurken, daha pek çok işletme de bu durumdan etkilendi. Söylenenlere göre söz konusu bu kişiler, Najee Technology Hooshmand Fater LLC ve Afkar System Yazd Company’nin çalışanlarıdır. Bakanlığın açıklamalarda belirttiği üzere bu adreslerin İran Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) üyesi olan ve fidye yazılımını geliştiren Amir Hossein, Nikaeen Ravari ve Ahmad Khatibi Aghada ile bağlantılı olduğu iddia edildi. Bu kişiler hakkında bilgi verenlere 10 bin dolarlık ödül verileceği açıklandı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum merge sonrası bu 3 kripto para eth’den daha i̇yi performans gösterebilir

Merge Sonrası Ethereum Kaç Dolar Olacak?

Sonraki Haber
ethereum merge, kurumsal katılım i̇çin yeni bir dönem başlatabilir! ethereum merge kurumsal katilim icin yeni bir dönem baslatabilir

Ethereum Merge, Kurumsal Katılım İçin Yeni Bir Dönem Başlatabilir!

İlgili Haberler